sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


TBMM'de, sağlıkçılara müjde için görüş birliği!


COVID-19’un meslek hastalığı kabul edilmesini isteyen sağlıkçılar için parlamento çatısı altında, iktidar ile muhalefette, görüş birliği oluştu.COVID-19’un meslek hastalığı kabul edilmesini isteyen sağlıkçılar için parlamento çatısı altında, iktidar ile muhalefette, görüş birliği oluştu.

Geçen hafta…

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın katılımıyla ‘Plan ve Bütçe’ ile Recep Akdağ’ın başkanlığındaki ‘Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler’ komisyonlarında, pandemi ve sağlık çalışanlarının durumu da konuşuldu.

Pandemi dönemiyle…

Koronavirüse karşı;

Can feda halde görev yapan sağlık personeli, yeni tip koronavirüs; COVID-19’un, meslek hastalığı tanımına alınması isteniyor.

Bu gerçekleşirse…

Sağlık çalışanı, vefatının ardından ailesinden hak sahibine doğrudan aylık; düzenli gelir güvencesini sağlayabilme düşüncesine dayanıyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, kurumuna ait 2021 Bütçesi’nin görüşmelerinde, muhalefetin desteklediği isteğe, somut cevap verdi.

Yeşil ışık yakılarak;

Koca, memnuniyetle karşılayacağı karar için, “Yüce Meclisimizin, bu yolda atacağı adımı saygıyla karşılarım.” diyor.

Ertesi gün…

TBMM çatısı altında, COVID-19’la ilgili önlemler için özel gündemle komisyonuna başkanlık eden Recep Akdağ da, somut adım attı.

Akdağ, COVID-19’un, haliyle ülkenin ana gündemi olması nedeniyle muhalefetin genel değerlendirmesiyle karşılaştı.

Sağlık çalışanları adına, meslek hastalığı tanımı isteği için “Buradaki arkadaşların hepsi hemfikir ama gruplar ve ilgili bakanlıklarla herhâlde görüşmek gerekecek.” diyordu.

Akdağ, ortak kanun da olabileceğini belirtirken, doğrudan muhatap bakanlığa da işaret ediyor ve “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’nın konusu” şeklinde konuşuyordu.

Konuyla ilgili olarak…

Sağlık Komisyonu’nun üyelerinden;

Bursa’nın AK Parti’li milletvekili Dr. Mustafa Esgin, muhalefetin de gündemde tuttuğu bu mesele için ‘siyasi sağduyu’ çağrısında bulundu.

Öncelikle…

Sağlık çalışanlarının, COVID-19’la savaşta ön safta olduklarını, canları pahasına üzerlerine düşeni yaptıklarını vurguluyordu.

Sözlerinin devamıyla da;

“Bu küresel salgın, bir siyasi polemik malzemesi olamaz. Ne biz buradan bir kahramanlık hikayesi çıkaralım iktidar kanadı olarak, ne de muhalefet burayı oy devşirecek bir alan olarak görsün.”

Böylelikle…

Sağlık çalışanlarının isteğinin gerçekleşmesini sağlaacak yasa için siyasi zeminle altyapı  sağlanmış gözüküyor.

Şimdi, gözler;

Aslında…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da!

Yorum Ekle