Tarihi Göztepe maçı için konuşulan 2 soru!


Bursaspor’un kentinde küme düşmemeye oynayacağı tarihi maç için yanıtı merak edilen 2 soru işareti var.Bursaspor'un, Süper Lige’e veda edip etmeyeceğini belirleyecek maç öncesi, öncelik ve en büyük ihtiyaç olarak, tribünlerin dolması ve oluşacak atmosferdir.

Boşuna demiyorlar…

Taraftar; 12.adam!
Açıkçası…

Bursaspor’un, sahasındaki tribünlerinin kronik sorunu, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un dışındaki maçlarda yaşanıyor.

Kombine yani tüm sezona ait biletlerin, genelde şampiyon takımlarla yapılan maçlar için cazip olması ve tercih edilmesi, süregelen sıkıntı yapıyor.

Önceki 2 sezonda görüyoruz.

Düşmemeye oynanan kritik maçlardaki seyirci azlığı, yeni bir stadyumun kendisinden önce de, Bursaspor’un içerisinden geçtiği döneme yakışmıyor.
Umarız…

Göztepe’yle maçta, tekrarlanmaz!

…Ve!

Bursaspor’un Göztepe’yle maçı, son hafta deplasmana gideceği için artık bu sezon seyircisine, taraftarına veda maçı olacak.

Umarız…

Bu veda, Süper Lig’le vedayla birleşmez!

Diğer önemli husus…

Maç başına ilan edilen bilet fiyatlarının ne olacağı ve artık bu hafta oynanacak maç için geliri düşünmemek gerekiyor.

Birkaç gün önce…

Çifte kale tribünler için 5 TL ve maraton tribünleri için 10 TL kararının alındığı, henüz resmi bir açıklamanın henüz yapılmadığı duyuldu.

Umarız…

Doğrudur!

Sadece Bursa’nın her tarafında değil, başka kentler ve yurt dışında bile Bursaspor’un Süper Lig’e kalması için dua edenleri dikkate alırsak, tribünler önem taşıyor.

Maç biletleri satışı yapan bazı internet sitelerinde, açık artırmanın bile şimdiden başladığını, 150 TL’ye varan taban değerlere ulaştığını gördük.

Tüm bunlarla beraber…

Gerisi, futbolcuların!

19 Mayıs’ta, 16 Mayıs 2010’un ruhuyla da sahaya çıkmak, futbolun becerisini göstermek ve gole çevirmek, kazanmak, kazanmak, kazanmak…

Çünkü…

Bursaspor, sadece Bursa’nın gönlünde değil!

Yorum Ekle