Tarihe geçtiniz


Bursaspor Basketbol Takımı büyük bir emek ve çaba ile Süper Lig’e çıkmayı başardı.Özellikle takım sporlarında bir söz vardır “Taraftarımızın desteği ile başardık” diye.

O sözün tam anlamıyla yaşandığı bir başarı öyküsü yazıldı Bursaspor çatısı altında.

Bursasporlu taraftarlar kulübün ilk yıllarında var olan; ama sonrasında kapatılan basketbol takımlarının olmamasının eksikliğini sürekli hissederken bunu birçok başkan ve yöneticiye ilettiler ve Basketbol takımlarının tekrar faaliyete geçmesini istediler.

Bir türlü hayata geçmeyen bu istek eski başkan Recep Bölükbaşı’nın döneminde yerine getirildi.

Yeşil beyazlı taraftarlar kurulmasını sağladıkları basketbol takımlarına desteğe de hemen başladılar. 

Dört yıl önce Çekirge Salonu’nda oynanan ilk maçın ardından TeksasUltras başta olmak üzere Bursa’da ve deplasmanlarda yeşil beyazlı basketbolcuların en büyük destekçileri oldular.

Yeri geldi deplasmanlarda kümes kadar tribünlerde 30-40 kişi destek verdiler, yeri geldi binlerce kişi yeri göğü inlettiler.

Dört yıldır takımın adeta sahadaki altıncı oyuncusu oldular.

Bazı kişiler basketbolu yük olarak görüp bu  mücadelelerine inanmayarak burun kıvırsa da O’nlar hiç vazgeçmediler.

Teknik heyet ve basketbolcular da bu inanca en güzel şekilde cevap verdiler.

Ve tabi ki Bursaspor Basketbol Şubesi ile ilk günden itibaren yakından ilgilenen, maddi manevi her türlü fedakarlığı yapan, kulüp içinde dahi mücadeleler veren koordine eden yönetici Sezer Sezgin de öyle.

Kulübün mali durumu nedeniyle kapatılma kararı alınan; ama o karara direnip “Kulübe yük olmayacağız bana bırakın” diyen genç yönetici bu büyük başarının gerçekten de en büyük mimarlarından. 

Sezgin, basketbol şubesi için adeta savaş verdi ve sonunda da başardı. O’na da çok büyük tebrik ve teşekkürler.

Özetle Bursaspor camiasına, markasına çok büyük değer katacak bu büyük başarıya emeği geçen kurulduğundan bugüne yürünen yolda katkısı olan Başkanından, yöneticisine, teknik heyetten, oyuncusuna, sponsorlarından, taraftarına kadar herkese tebrikler.

Hep birlikte başardınız ve tarihe geçtiniz ne kadar övünseniz azdır.

Süper Lig’de ve sonrasında hayalini kurduğumuz Avrupa’daki salonlarda sesiniz artık uzaklardan değil çok yakından gelecek ve Bursaspor sesleri basketbolda da layık olduğu gibi en tepelerde yankılanacak.

Yorum Ekle