Tarafım belli olsun!


Ben feminist değil hümanistim, ancak ibrem kadından yana. İletişim ve liderliğe dair pek çok konuyu sizlerle paylaşacağım bu köşemde istedim ki tarafım baştan belli olsun.Pamuk prenses ve yedi cüceler kitabını neredeyse okumayanımız yoktur. Güzeller güzeli pamuk prenses, üvey annesinin hışmına uğramış ve öldürülmek üzere gönderildiği ormanda yufka yürekli avcı tarafından salıverilmiştir. Sonrası ise malum. Pamuk Prenses yedi erkek cüce için saçını adeta süpürge etmiştir. Sabahtan akşama kadar  yedi adamın bulaşığı, çamaşırı, temizliği, yap yap biter mi? Kızcağız helak olmuş. Adı prenses, statüsü hizmetçi, bundan daha büyük bir ironi olabilir mi?

Halbuki avcı seni özgür bırakmış. Kullan bu fırsatı, çık ormandan dışarı. Biraz cesur ol. Korkma. Hiç tanımadığın bir prensin öpücüğü ile kurtarılmayı beklemek yerine hiç olmazsa bir şansını dene.

Ah be pamuk prenses ah, sen kolaya kaçtın galiba. Ama neredeyse canından oluyordun unutma!!

Yaşamım boyunca, hayallerinin peşinden gidecek kadar cesur olan insanlara çok saygı duydum.

Arık sıra sizde, masal kahramanları gibi olmak yerine masallara konu olan kahramanlar olma zamanı geldi. Yolumuz uzun. Yolculuk için değişmez 2 kuralımız var. Bunlardan ilki kendini tanımak, ikincisi ilk kuralı asla unutmamak. Bu yolun sonunda prenses olamayabilirsiniz ama mutlaka kendiniz olursunuz.

Kendin olmak zordur.

Bir zamanlar, Hz. İbrahim Peygamber kral Nemrut’a biat etmediği için ölümle cezalandırılmış. Ateşler içine atılan Hazreti İbrahim’i kurtarmak için bir karınca ağzında bir damla suyla ateşi söndürmeye giderken, arkadaşları ona sormuş. Bir damla su ile ne yapabileceksin ki? O da cevap vermiş, niyetim onu kurtarmak ama kurtaramasam da tarafım belli olsun!

Ben feminist değil hümanistim, ancak ibrem kadından yana.

İletişim ve liderliğe dair pek çok konuyu sizlerle paylaşacağım bu köşemde istedim ki tarafım baştan belli olsun.

Tekrar birlikte olana kadar iletişimde kalın…

Sevgiyle kalın..

Yorum Ekle