Tahsin Paşa, Bursa halkıyla buluştu!


Bursa’da faaliyet gösteren Avrupa’nın en büyük kitap adresi BKM Kitap, milyonların tanıdığı ünlü ismi, dün konuk etti.Bursa’da faaliyet gösteren Avrupa’nın en büyük kitap adresi BKM Kitap, milyonların tanıdığı ünlü ismi, dün konuk etti.

Film ve dizi sanatçılarının canlandıkları karakterler, ömür boyu öyle isimlerle de anılmalarına neden olabiliyor.

Zira…

‘Payitaht Abdülhamid’ dizisinde, padişahın en yakını durumundaki Tahsin Paşa da böyle ve bugün de aramızda yaşıyor.

Tahsin Paşa’yı canlandıran Bahadır Yenişehirlioğlu, hem bir hukukçu ve araştırmacı hem de edebiyatçı ve yazar, ancak…

Artık O, aramızdaki Tahsin Paşa!

Kaleme aldığı ‘Antikacı’ adlı eseri, Üsküdar'ın sırtlarından İstanbul'u sessizce izleyen bir ev ve orada yaşamını sürdüren Antikacı Cemil Bey'in hikâyesi…

Her şeyi geride bırakıp, çekip gitmek kolay mı ve kurulan hayaller ve bu süregelen hayallerin, hayattaki gelişmelerle beraberliği, öyküye taşınmış oluyor.

Dün…

Tahsin Paşa, Bursa’daydı!

Avrupa’nın en büyük kitapevi
ni Bursa’ya kuran BKM Kitap Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Bingölbali’nin ev sahipliğiyle konuk edildi.

Yeni eseriyle…

Yenişehirlioğlu, okuyucularıyla buluştu.

Kitabını imzaladı.

Sohbetler edildi.

Haliyle…

Fotoğraflar, çekildi.

Hatta…

Geldiğini duyan ve gelen bir Arap genç kız, cep telefonundan canlı yayınla röportaj yaptı ve yurtdışındaki hayranlarına ulaştırdı.Program sonrasıyla…

Özel açıklamalarını, not ettik.

Öncelikle…

Bursa halkının, kendisine ve kitabını, dolayısıyla kitap okumaya ilgisinden söz ediyor ve ülke adına memnuniyetini ifade ediyor.

Sözü…

Konuk edildiği Nilüfer; Özlüce’deki BKM Kitap’a taşıyor ve hem Avrupa’nı en büyüğü olması hem de hizmetleriyle övgüsünü vurguluyordu.

Genel değerlendirmesiyle…

Çarpıcı bir sonuç yorumunda bulunarak, “İnanın, samimiyetimle söylüyorum; Avrupa ve dünyanın pek çok ünlü kitapevini, bu tarzdaki işletmelerini bilirim. Burası, Türkiye için çok fazla bir yer.”

Böyle derken…

Sözlerinin devamıyla da, “Türkiyemiz, artık her şeyin en iyisine layık. Edebiyat, kitapevi, kitaplıklar ve kültür hayatımız konusunda, bu mekan; özel bir yer teşkil ediyor.” diyor.

Bahadır Yenişehirlioğlu, dünyanın her tarafına online satışla kitap ulaştıran BKM Kitap'ın paketleme departmanı için de, 'PTT Postanesi' benzetmesinde bulundu.

Elbette ki…

Muazzam bir kitap, edebiyat mabedini Türkiye’ye kazandırdığı için de, BKM Kitap Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Bingölbali’ne teşekkür etti.

Bir not aktaralım…

BKM Kitap’ta, ‘3 al 2 öde’ kampanyasının yanı sıra, farklı konulardaki başlıca eserlerin 5’er TL’ye satıldığı bir başka kampanya da sürüyor.

Dün, ziyaretçiler arasında…

Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim’le karşılaştık ve Bingölbali’yle beraber, ‘kitap ve okuma alışkanlığı’ sohbetimiz oldu.

Yorum Ekle