Stadın isim hakkı n’oldu?


Bursalı iş adamları Bursaspor’un yanında durmazken, taraftarların tepkileri sonrasında kulübe sponsor destekleri gelmeye başladı.Galatasaray’a sponsor olan Aroma’ya karşı sosyal mecrada yürütülen tepkiler sonrasında, Bursa firması olan Aroma çıktığı ilin takımını unuttuğu sonunda anlayabildi. Sonunda o da Bursaspor’a sponsor oldu.

Verdiği rakam her halde çok küçük olacak ki sadece tozluklara isim sponsoru oldu. Elbette basının tepkisinden çekinen ve sorulara muhatap olmak istemeyen Aroma yöneticilerinin isteği ile sponsorluk anlaşması yine kapalı kapılar ardında yapıldı.

Şaşırdım mı? Tabii ki hayır.

Mesut Mestan yönetiminin sürekli yaptığı bu.

FUTBOLDA YÜKSELİŞ DÖNEMİ

Bursaspor, her geçen hafta artan performansı ve yeni yeni oturan oyun sistemi sonrasında ligdeki yükselişini sürdürüyor. Sezona yenilgi ile başlayan ve taraftarlarını büyük hayal kırıklığına uğratan Timsah, ‘Yeniden Zirveye’ sloganının ardından büyük bir ivme yakaladı.

Kim ne derse dersin, bu ligin gediklileri ve bu kadar çok yüksek maliyetlerle kurulmuş rakipleri geçerek daha dördüncü hafta sonunda averajla ikinci sırada yer alabilmek gerçekten küçümsenmeyecek bir başarı bana göre.

Basın toplantılarında bir araya geldiğim teknik direktör Yalçın Koşukavak, en azından Bursaspor’un gücünü biliyor. Taraftarların isteğini de biliyor. Sanıyorum, taraftarlarımızın bu desteği de sürdüğü müddet içerisinde ‘YENİDEN ZİRVEYE’ sloganın tutacağına ben inanıyorum.

Yeter ki taraftarlarımız da inansın.

En büyük arzum ise Bursa’daki büyük sanayi, fabrikaların ve iş adamlarının da Bursaspor’un yanında olması. Bunu başarırsak, bu ligde kimse Bursaspor’un sırtını yere getiremez. Keşke o gücü kullanabilsek.

STAT İSİM HAKKI NE OLDU

Bursa Büyükşehir Belediye Stadı resmi adı, bizim gibi Bursaspor sevdalılarının söylediği Timsah Arena açılalı yıllar oldu. Bugüne kadar yönetimler iktidara yakın olmasına karşın stadın isim hakkı sorunu çözülemedi.

İstanbul’un 3 semt takımı siyasi destekler sonrasında bu kadar çabuk ve kolay isim hakkı bulurken, maalesef Bursa’nın 42 bin seyirci kapasiteli, ve her gün önünden milyonlarca aracın ve insanın geçtiği bir stadın isim hakkı çözülemedi.

Ben Bursalı siyasetçilerden, doğdukları şehirleri unutup, hangi ilin milletvekili olduklarını bir kez daha düşünmelerini ve Ankara’da hem stat isim hakkı sorununu, hem de açılıp açılmayacağı yılan hikayesine dönen dükkanların kiraya verilebilmesi için çalışmalarını arzuluyorum.

Bunun olması, Bursaspor’un elini mali açıdan daha da güçlendirir.

En azından Bursaspor’un mıcır madenine biraz destek verilirse, 5 aydır maaş diye inleyen çalışanlar da ücretlerini alır.

BİRAZ DA BASKETBOL

Bu yıl 19. Kez düzenlenen Uluslararası Cevat Soydaş Gold Majesty Basketbol Turnuvası sezon başı olmasına karşın, maçlar tam bir lig havasında geçiyor. İlk gün Süper Lig’de yer alan üç takımımızı izledim. Tofaş, Darüşşafaka Tekfen ve Gaziantep Basketbol.

Tofaş, gerçekten bu sezon hem lig de hem de mücadele vereceği Avrupa Kupası’nda ses getirecek gibi görüntü verdi. En azından kadro derinliği ile güzel işlere imza atarak en azından gruptan çıkar hissi uyandırdı bende.

POTANIN TİMSAHI NEREDE?

Ancak Bursaspor Basketbol takımı da aynı futbol takımı gibi biz basın mensuplarından köşe bucak saklanıyor. Antrenmanların nerede olduğunu öğrenemiyoruz. Özel maçlar bile kapalı kapılar ardında yapılıyor. Ligde yer alan takımlar turnuvalarda boy gösterirken Potanın Timsahı ise yine kapalı kutu olma özelliğini sürdürüyor.

Bu sezon Bursaspor galiba hepimizi ters köşe yapacak.

Bekleyip görelim.

Keşke Potanın Timsah’ını bir turnuvaya katılsaydı da izleyebilseydik!...