Söz bitti!


Hocanın gitmesi bir müddet sizlere rahat nefes aldırabilir ama yeni hoca ile de alınacak başarısız sonuçlar sonrası kimlerin gideceğini kestirmek çok güç değil.Sözün bittiği yerdeyiz. Ligin en az gol yiyen takımına karşı kendi yarı sahanızda mahkum oynuyorsanız söylenecek pek fazla söz kalmıyor. " Bir takım bu sezonki Kayserispor karşısında ne kadar etkisiz olabilir ? " sorusunun örneğini sergiledik resmen. Ben hazmedemedim bu oyunu , sahadaki oyuncular , kulübedeki teknik heyet ,  " ŞerefTribünü'ndeki yöneticiler neler düşündü" gerçekten merak ediyorum.


En başından beri karşı olduğum Ertuğrul Sağlam kendisini destekleyenlerin dahi sırtını döndürecek kadar kötü bir performans sergiledi. " Yeni takım " dedi , "Zamana ihtiyaç var " dedi , "Vefasızlar" dedi , "Önümüzde mutlaka kazanmamız gereken çok kritik bir maç var " dedi , " Sorun ne, neden böyle bende anlamıyorum " dedi artık "Benden bu kadar " demenin de vakti geldi. Bugün yaptığı rotasyon hocanın halini ortaya koymaya yeter de artar bile. Pozisyon üretmedeki sıkıntısı herkesin malumun olan takımda tek rotasyon olarak kaleci değişikliği yapmak (sol kanatta sık rotasyon olduğu için Stoch değişikliğini olağan kabul ediyorum ) daha fazla söz gerektirmiyor. Bir nevi bademciği alınması gereken bir hastanın böbreğini alan bir doktordan bahsediyoruz. Hiç bir zaman Bursaspor'a yetecek kapasitede görmediğim Harun Tekin bu maçta performansıyla maalesef hocasını yanılttı. Mert'in yediği gollere aldanıp böyle bir değişiklik ihtiyacı hissetmesini bir nebze anlarım ama sene başından beri hiç bir şey vermeyen Stoch ve Josue'den hala medet umuyor olmasını , Sercan'a hatta Aydın'a şans vermemesini , oyun stili ile " Ben kanat oyuncusu değil 10 numara pozisyon oyuncusuyum " diye bağıran Cuenca'yı bir kez dahi o bölgede değerlendirmemesini anlayamam. Hoca camiadaki kredisini maalesef tüketti. Değişim şart.


Bütün başarısızlığı hocaya fatura etmek haksızlık olur. Sene başında beklenenden çok oyuncu gönderip , hadi diyelim kendileri gitmek istedi de göndermeye mecbur kaldınız , yerlerine eş değer oyuncular transfer edemeyen , camianın yarısında soru işaretleri olan bir hocayı takımın başına getiren yönetim de en az hoca kadar sorumludur. Hoca ne kadar yetersiz olsa da , kendi onurları için , aldıkları parayı hak etmek için, kariyerleri için, galibiyet primi için, taraftar için, arma için vs. vs. bir sebeple de olsa sahada varını yoğunu koymayan oyuncular da bu başarısızlıkta pay sahibidir. Hocanın gitmesi bir müddet sizlere rahat nefes aldırabilir ama yeni hoca ile de alınacak başarısız sonuçlar sonrası kimlerin gideceğini kestirmek çok güç değil.


Bundan sonraki süreçte hocanın bu akşam ayrılacağını varsayarak yerine gelecek hoca kim olursa olsun ( Shota Arvaledze hariç ) takımın çıkışa geçeceğine inanıyorum. Fakat uzun vadeli bir başarı için hoca olarak en doğru tercihi yapmak şart. Benim kafamda bir kaç hoca ismi var fakat bu fikirlerimi kendime saklıyorum. Sene başında Bursaspor'daki en yetkili merciilere söylediğimiz isimlerin hepsi kulak arkası edildiği gibi bunlarda kulak arkası edilecek nasıl olsa. Zaman camia olarak bu müsibetlerin hayra dönüşmesi için birlik olma zamanı,yeni gelecek hoca,yeni stad ile geçmişin izlerini atıp,bembeyaz bir sayfa açma zamanı. İnşallah güzel günler yakında. En azından ben öyle umut ediyorum. Ne de olsa umut Bursasporlu olmanın bir gereği.

Yorum Ekle