SON ŞANSIMIZ


Bursaspor camiasının her ferdi içinde bulunduğumuz noktanın son şans olduğunu idrak etmeli.Yazıma hafta sonu gündemde olan iki konuya değinerek başlamak istiyorum.

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın, Erzurumspor paylaşımı haklı olarak Bursasporlular'dan büyük tepki aldı.

Beni, yapılan paylaşım kadar “Ben böyle bir şey yaparsam Bursalılardan tepki alırım” öngörüsünü yapamayan, düşünemeyen birinin Bursa’da belediye başkanlığı yapabiliyor olması düşündürdü.

Bursaspor'un öneminin bile farkında olmayan birinin bu kentin en önemli ilçelerinden birini yönetiyor olması büyük talihsizlik. 

Hep söylüyorum özellikle belediyede Bursa’da doğmuş büyümüş, bu şehrin tarihini, alışkanlıklarını, ruhunu bilen tabi ki bu özellikler yetmez liyakat ve vizyon sahibi kişiler görev almalı.

BAŞAKŞEHİR’İN ŞAMPİYONLUĞU

Gündemdeki bir diğer konu...

Başakşehir hükümetin proje takımı. Aldığı tüm destekler hükümet kaynaklı.

İşte buna örnek 21 yıldır Zafer Plaza ve 13 yıldır Korupark ile Bursa’dan yüz milyonlarca dolar para kazanan iş adamı Aziz Torun, 60 yıllık kulüp, şampiyon Bursaspor’a değil de 6 yıllık Boz Baykuşlara forma göğüs reklamı veriyor. 

Siyasi lideri dostunun dayatmasıyla mı yoksa kendisi yaranmak için mi verdi net bilemiyoruz; ama sonuçta o destek ortada.

AVM sektörüne ilk Bursa'da girmiş ve yükselmiş biri, Bursa'nın tek kulübüne değil de kimsenin, hatta kendisinin bile umurumda olmayan bir kulübe destek veriyor.

Başakşehir bu desteklerle yaptı transferlerini. Barcelona’dan bile oyuncu alabildiler var mı ötesi?

Kadro mühendislikleri evet doğruydu sahada kazandıkları başarıyı hak ettiler, buna itirazım yok.

Ancak başarı için şartları oluşturan işin kaynağı, beslenmesi, gelişimi gayet açık ortada olduğundan.

Bu yapay kulübün yaptığı her şey futbolseverlere antipatik gelecektir, geliyor da.

BURSASPOR İÇİN SON ŞANS

Bursaspor Süper Lig’e dönüş için, aslında “Kurtuluş şansını yakalayabilmesi” için Play-Off maçları oynayacak Tüm şehir ve camia Bursaspor’lu oyunculara bu konuda maddi manevi desteğini vermeli.

Zira bu Bursaspor için son şans. Timsah bu maçlar sonunda Süper Lig’e dönemezse borçlar nedeniyle gelecek puan silme ve transfer yasakları ile uzun yıllar Süper Lig’e dönemez. Bazıların hayali olan kapanma noktasına gider.

O “Bazıları” Bursaspor bu hale düşerken neredeydiler acaba ki yeni bir kulübü alıp Süper Lig’e çıkarma hayalleri kuruyorlar ?

Madem gücünüz vardı Bursaspor'u bu noktaya gelmeden kurtarsaydınız.

Hem rakiplerin Süper Lig'e dönüş hem de Bursaspor üzerine bu tarz hayaller kuranların hayallerini bozmak için elimizden ne geliyorsa şu 10 günde yapmak zorundayız.

Neyse o yeni kulüp işine ayrı bir yazıda değiniriz.

Şimdi ilk etapta şu iki maça odaklanmalıyız.

Taraftar Salı akşamki antrenman için güzel bir organizasyon yapıyor.

Meşalelerle Timsah Arena’ya giderek oyunculara destek olup işin ciddiyetini gösterecekler.

Müsait olan her Bursasporlu bu organizasyonda yer almalı.

BTSO DA SÖZÜNÜ TUTMALI

Tabi ki bu da yetmez. Mesela BTSO Başkanı İbrahim Burkay tutmadığı sözünü tutup bu maçlar öncesi ödeme yapılması için kaynak oluştursa diye insan düşünüyor. Öyle şartlı prim falan yeterli bir destek değil çünkü.

Özetle Bursaspor’un varoluş mücadelesine omuz vermek bu kentte nefes alan, karnı doyan, bu kent sayesinde bir yerlere gelen herkesin boynunun borcudur.

Bursaspor için son şans olan bu günlerde herkes üzerine düşeni yapmalı.

Yapmayanları da taraftar notları arasına almalı.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Adem Karadeniz 20 Temmuz 2020 15:51 Bursaspor değil alt ligde Süper Ligde her yıl şampiyonluğa oynayacak birikime ve güce sahiptir. Hatırlayınız sürekli Şampiyonlar ligini birinci bitiren R.Madritte tesis yok iken Bursaspor'un Vakıfköy tesisleri 1974 te açılmıştı, o tesise emek verenleri minnet ve şükranla yad ediyorum. Peki o günden beri neden sadece bir kez şampiyon olunabildi. Çünkü spor gönül işidir. Kendi reklamı için göreve talip olanlardan ve görev verilenlerden Bursaspor'a hayır gelmediği görülmüştür.A yı B yı bilmeyen sanayici ve siyasetçi bu camiaya sokulmamalıdır. Gitsin kendi görevlerini yapsınlar. Has onların içinde Cavit Çağlar, Levent Kızıl gibi Bursa'ya gönülden hizmet edebilen insanları da yeniden kazanmalı, yıllarca Bursaspor'a hizmet etmiş eski futbolculardan da yararlanılmalıdır. Ben Bursaspor'un silkelenip eski parlak günlerine döneceğini düşünüyorum.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Muhtar 20 Temmuz 2020 12:26 Şu isimleri yazsanız da kamuoyu öğrense