Son gelişmeler ve Bursaspor


Bursaspor’da ikinci yarının başlamasına 5 gün gibi kısa bir süre kaldı.Transferler hemen hemen şekillenmiş gibi.

Serdar Özkan takımla birlikte ilk çalışmasını yaptı.

İki gün Ankara’da yoğun mesai harcayan Başkan Mesut Mestan, sorunları aşabilmek için önemli bir yol kat etti.

Dün akşam, Başkan Mesut Mestan ile yaptığım görüşmede, “İki gündür Ankara’dayım. Bursa’ya dönüyorum” deyince, Kurultay nasıl geçiyor diye sordum.

Mesut Mestan’ın cevabı ilginçti;

Ben kurultaya katılamadım. Kulübün çözüm isteyen önemli işleriyle ilgili çalışmalarım oldu. Önemli bir yol aldık” dedi. Sonrasında ise, transferlerde ne durumda dediğimde ise başkanın cevabı yetti;

Serdar Özkan ile Tayfur Bingöl bitti gibi. İki üç oyuncu ile görüşüyoruz. Arada küçük pürüzler kaldı. Bunları çözeceğimize inanıyorum. Ancak transferi yönlendiren teknik direktörümüz İbrahim Üzülmez. Onun istediği isimleri almak için çalışıyoruz.

Sonrasında ortaya çıkan bir gerçek vardı. İmza vermeyen Hamza Hamzaoğlu krizini aşmak için siyasilerle birlikte bir çalışma içerisindeydi, başkan Mesut Mestan.

Sanıyorum tüm kriz Cuma gününe kadar çözülür.

Hatta Başkan Mesut Mestan ile teknik direktör İbrahim Üzülmez, sürpriz bir gelişme yaparak yardım kampanyası açan ve 216 bin forma satışı ile yeniden zirveye diyen BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret etti.

Ancak ziyaretle ilgili bir somut açıklama gelmedi ama sanıyorum bu ziyaretin ana nedeni yardım kampanyası için bankada toplanan paralar ile transferle ilgili sorunu çözmek içindi diye düşünüyorum.

Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in antrenman öncesi basın mensuplarıyla ilgili toplantısını takip ettim. Ama Bursa’nın büyük gazetecileri maalesef yine orada yoktu. Onlar ekran karşısında oturmuş İbrahim Üzülmez’i izleyip tweet atmakla meşguldüler.

İlginç olan da Antalya kampına Bursa’dan nasıl 4 gazeteci gidebiliyorsa, bazıları nasıl telefonla röportaj yapabiliyorsa Bursa’daki bir toplantıya sadece altı gazetecinin katılması (Bunlardan biri de ben) bana ilginç geldi, sizlere gelmedi mi?

Bakıyorum gelmeyen herkes neler yazıyor, ne yorum yapıyorlar şaşkınlıkla takip ediyorum.

Meslek yaşamımda ben son iki yıldaki gibi medyadaki çöküşe ve vurdum duymazlığı çözemedim.

Bu gidişle de çözebilmem gerçekten çok zor.

Ben hocayı dinledim. Üzülmez’in Serdar Özkan’ın isteyerek geldiğini ve takımı hemen sahiplendiğini belirtmesi beni sevindirdi.

Taraftarları Fatih Karagümrük maçına davet eden İbrahim Üzülmez, “2-3 bölgede eksiklerimiz var, en azından şu anda sol bek bölgesinde bir tek Onur Atasayar var. O bölgedeki eksikliği tamamlamak için transfer yapmamız gerekiyor. Bunun dışında sürpriz bir bölgeye de transfer istiyorum, başkanımızla da konuştum. Bir iki gün içerisinde bunlarla ilgili daha sağlıklı şeyler söyleyebilirim” derken, Galatasaray’a transfer olan Jesse Sekidika’yı iki sezondur takip ettiğini, yeni takımının vermesi onunda istemesi halinde çok mutlu olacağını söylemesi bir başka ilginçlikti.

Ancak beni heyecanlandıran bir başka sözü ise İbrahim Üzülmez’in sürpriz bir oyuncu ile görüştüklerini, bu ismin yerli de yabancı da olabilir demesi galiba biz ikinci yarıda çok iyi bir takım izleyeceğimizin işareti gibiydi. Ben bugünkü toplantıda buna inandım.

Yorum Ekle