SİL BAŞTAN!


Bursaspor etkisiz bir oyun sergilediği maçta yine galibiyetle tanışamadı. Yeşil beyazlılarda son transferlerden Mert Yılmaz, Kubilay ve Acolatse görev alırken, İyileşen Tim Matavz da sahadaydı. 

Bursaspor karşılaşmanın başında yediği golle maça yenik başladı. Önde baskı yapan İzmir temsilcisi hem golü erken buldu hem de Bursaspor’un çıkışlarda oyununu bozdu. Buna rağmen Bursaspor nedense aynı oyun anlayışında ısrarlıydı.  

Emirhan, Kubilay ve Burak’tan oluşan defansif orta saha da doğal olarak bir türlü üretken olmadı. Kazanmak hedefiyle çıktığın bir maça böylesi bir orta saha ile çıkmak bana anlaşılır gelmiyor. Taha’nın yerine Cüneyt’in sahada olması da öyle.  

Top rakip sahaya taşınabildiği anlarda Acolatse ve Ofosu kanatlarda bir şeyler yapma çabasındaydı. Yeri gelmişken Acolatse’yi beğendiğimi söylemek istiyorum. Güçlü ve hızlı bir oyuncu. Topla arası iyi. Rahat adam eksiltiyor topu da iyi kullanıyor. Doğru bir transfer olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. 

Oyuna dönecek olursak Bursaspor adına ilk yarıda tatmin edici bir oyun göremedik. 

İkinci yarıya yine aynı 11’le başlayan Bursaspor rakibin üzerine biraz daha fazla gitme çabasındaydı; ancak gollük pozisyon üretmede yine yetersiz kalınıyordu. Buna rağmen Fatih Tekke’den müdahale gelmemesi de açıkçası enteresandı.  

Skor olarak geridesin, oyunun maçı çevirecek tempoda ve üretkenlikte değil. Müdahale için daha neyi bekliyorsun Fatih Hoca?  

Geçen sene 20 gol atmış Alaskarov neden yedek kulübesinde sana eşlik ediyor?  

Geldiğinde “Bu oyuncu kırılgan” şeklinde görüş belirttiğin kulağımıza gelmişti. Ancak geldiği yerdeki performansı hiç de öyle değil. İnşallah bir nedenle takmamışsındır Alaskarov’a diyelim. 

Ayrıca oyuna ağırlığını koyamayan bu orta sahaya neden ısrarla sabrettin? 

Bursaspor bu kadrosuyla böyle oynamamalı. Bu tipteki futbolcularla önde oynamalıdır. Öyle geriden çıkayım, yan top, geri pas dersen dersen rakip de böyle çöker üstüne. 

Bursaspor’u çözdü takımlar bunu anlayamamak akıl alır gibi değil. Karşında yabancısız, mütevazı kadrosuyla Altınordu var ve sen Bursaspor olarak korkak bir oyun sergiliyorsun.  

Matavz özelliklerinde bir forvetin varsa kenardan ceza alanına yağmur gibi top yağdıracaksın. Ancak böyle sonuç alabilirsin.  

Fatih Tekke takımın başına geldiğinden beri olumlu anlamda hiçbir farklılık gösteremedi. 

Ne oyun anlayışı, ne motivasyon ne kadro tercihleri ne de müdahaleleriyle kimseyi tatmin etmedi. 

Tekke’nin acilen bize izlettiği bu oyunu sil baştan değiştirmesi gerekiyor. 

Bursaspor daha ligin başında fazlasıyla maç kaybetti, daha fazla kayba kimse tahammül gösteremez, göstermesi de beklenemez.  

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Halûk Doğrugiden 13 Eylül 2021 00:16 Dikine oynayan agresif bir takım oyun anlayışımız yok...Bireysel yeteneklerle gol arıyoruz Her zaman ki gibi yan paslar ve kaleciye pas atmalar.Kaleci Erhan defanstan gelen topları oyuna sokarken çok risk alıyor.Keşke gençlerle Mustafa Er aynı kadro devam etseydi 2 yada 3 takviye yeterdi. .Bu kadar yeni futbolcunun uyumu sağlayabilmesi için epey zaman gerek..Dibe demir attık ...Her hafta hüzün..Çok yazık ..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Şükrü 12 Eylül 2021 23:10 Kısaca bu iş Fatih Tekke ile olmaz. Bende aynı görüşteyim.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Takarimasu 12 Eylül 2021 22:45 Bu futbolla hiç bişey olmaz. Değil üst lige çıkmak, pata küte aşağıya gidilir. Çoluk çocukla dolu Altınordu’ya böyle futbol oynarsan, digerlerine napacaksın acaba?

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ramazan çban 13 Eylül 2021 15:56 Sayın tarık çaplı size sorum sizce Bursa spora bu hoca yeterli mi? Mustafa hoca ile arada bur fark var mi?varsa tarafsız yorumunu bana ogretirmisin hata kimde ?yemeği yapandami mazemedemi yemeği yiyendemi?Sayın emin adanurdami a.hateketleri in isleri çıkışları akliylami matigiylami ofkesiyle hisleriylemi iki hoca arasındaki fark ne Mustafa hoca lik başladı ilk maçta nakavt oldu diye ayrıldı adam iki üç haftalık zaman istedi yönetim tahammül göstermedi kaybedecek bur günümüz bile yok dediler yeni hoca geldi üç maç yönetti 000 eldevar000 değişen ne oldu gerçekte bu hocalar emanetin hekimi?

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Esnaf karısı Binnaz 15 Eylül 2021 07:31 Abi futbolu geç bence. Bursa esnafı ne yapmaya çalışıyor? Bu fiyatlarla Bursa halkı dükkanların camına ekmek banar ancak. Bu fiyatlarla sadece yerli yabancı turistler yer olmuş Bursa lokantalarında. Önünden geçmeye korkuyoruz. Geçenlerde yazmıştın, tekrar bu konuya değinmeni isterim

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı FİKRET ÖZTÜRK 13 Eylül 2021 13:59 bence mustafa er kendsinin bilgisi sorulmadan yapılan transferleri gördü ayrıldı bencede fatih tekke ile çok zor