Sıkıntılı AK Parti’nin Bursa’da gidişatı!


AK Parti’den yeni siyasi parti türetme süreci, İstanbul ve Ankara’nın baskısı altındaki iktidar için Bursa’yı da önemli kılıyor.Açıkçası…

Stratejik manevra ve planlarla aslında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünü kesme düşüncesi olduğu, konuşulan durum oluşturuyor.

2002’den beri…

AK Parti, merkezi iktidarda kalsa bile, aradan geçen yıllarla yaşlanmalar, küskünler ve tepkililer gibi gerçekler de var.

Ekrem İmamoğlu için oluşturulan bir rüzgâr, kendisiyle cumhurbaşkanlığı rekabeti olacağını da gösteriyor.

Bursa’ya bakarsak…

AK Parti’den yeni siyasi parti türetmenin hedefleri içerisinde, Ali Babacan’dan ziyade, Ahmet Davutoğlu’nu aktif görüyoruz.

Babacan’ın geçmişte elde ettiği popülerlik, muhalefet konumuyla ne derece geçerli olur, bu da tartışılıyor ve merak ediliyor.

Görevi bırakmak durumunda kalan Davutoğlu ise, Bursa’da da nabız tutmaya çalışılıyor.
Önümüzdeki 4 yılla…

AK Parti, ülkeyi yöneten durumunda!
Böyle bir gerçek karşısında…

AK Parti’yi erkenden karşısına alacak, bölecek bir siyasi hareketin ne kadar başarılı olacağı da, tartışma gereği oluşturuyor.

Davutoğlu’nun Bursa’ya gelerek…

Özel, mütevazı bir sosyal tesiste kahvaltı programı yaptırılmak istenmesine, AK Parti’yle bağı bulunan işletmecinin izin vermediğini duyduk.

İşletmeci, milletvekili aday adayı olduğu AK Parti’ye sadakat gösterirken, endişe yerine ilkesel refleks düşüncesi taşıyormuş.

Bunları anlatırken…

Bursa, AK Parti için önemli!

Bu nedenle…

AK Parti’nin elindeki en büyük, en önemli büyükşehir belediyesi olan Bursa’ya, en başta metro olmak üzere, artık müjdeler verilmeli.

Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi’nin yansıması olarak…

Yasama yükü hafifleyen milletvekilleri, illerine planlanan, planlanacak projelere odaklanmış durumdalar.

Ankara’da, çözüm koşturuyorlar.

AK Parti’de genel sekreter yardımcılığını yürüten Ahmet Kılıç  ve Op.Dr. Mustafa Esgin, kenti için devlet kurumlarını markaja alan başlıca isimler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en yakın ve en kolay ulaşabilecek durumdaki Efkan Âlâ'dan, milletvekilliğini yaptığı Bursa için 'Metro' başta olmak üzere, müjdeler bekliyoruz.

Kaptanlık bandı da taşıyan bir oyun kurucu futbolcu gibi...

3 milyonluk tribün önünde, Bursa AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’dan beklenti çok daha fazla olacaktır.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gol atmak için önüne top bekleyen gibi, ileride görevini yapmaya çalışıyor.

Yerel ve merkezi gündemle…

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın, AK Parti ve Aktaş için muhalefete karşı güçlü bir savunma olması, iktidarın sesini, gücünü yüksek sesli göstermesi gerekiyor.

Elbette ki…

AK Parti, kendisinden siyasi parti türetmeye karşı önlem alacaktır, ancak asıl mesele, İstanbul örneğiyle toplum ve seçmen karşısında, neler yapacağıdır.

Ekrem İmamoğlu’nun Binali Yıldırım’la arasındaki oy farkının, tekrarlanan seçimle 806 bine çıkması da, söylediğimizi doğruluyor.

Şu da, bir gerçek...

İstanbul ve Ankara'daki yerel seçimle ve elde edilecek sonuç, ülkeyi yöneten AK Parti'ye mesaj vermeyi amaçlayan genel seçim provası görülürken, başka birileri başka amaçla sevindi.

Yorum Ekle