Sihirli formül


Sınırsız yeme içmeyle bir ayda on kilo vermenizi garantileyen diyet, lotoyu tutturmanızı kesinlikle sağlayacak sayıların kombinasyonu, tam 30 dakikada sizi lider yapacak yöntem...Hiç ders çalışmadan sınıfı geçmenizi sağlayacak metot , çok zengin bir eş bulmak için izlenmesi gereken yol haritası ve futbol takımınızı şampiyon yapmanın kesin yolu.

Her bir kelimesi ışık saçan tüm bu saydıklarıma ulaşmanızı sağlayacak sihirli formülüm az sonra…

Şuanda bu satırları gözünüzle hızlıca tarıyorsunuz. Acaba gerçekten tüm bu vaatleri sağlayacak bir sihirli formül var mı diye. O halde lafı fazla uzatmayayım. Mucizeyi hep dışarda aramaya  o kadar çok alışmışız ki artık mucize denildiğinde gözümüz kendimizden başka her şeyi görür olmuş.

Ayda on kilo verirsen hastalanırsın o yüzden sakın  verme.  Lotoyu tuttursan ne olacak ki ,haydan gelen huya gider. Liderlik bir görev değil karakterdir. Öğretilmez ,öğrenilir. Hiç ders çalışmadan da sınıf geçilir ama Bill Gates’in dediği gibi “ boynumdan aşağı asgari ücret, boynumdan yukarı milyon       dolar “ sözünde hangi kısmı size denk düşer bilemedim. Para asla mutluluk getiren bir unsur olmadığı için hala çok zengin bir eş bulasınız varsa “ bay bay hepinız “ şarkısını mırıldanmaya başlayın derim. .

 İyi bir ekip olunmadan  asla şampiyon olunmaz. Haaa kata külliyle şampiyon oldun o zamanda saygın olunmaz. Filozof Zeldin’in de dediği gibi artık  iktidar itibarı  garantilemeye yetmiyor.

İktidar deyince aklıma geldi ne olacak bu koalisyon tartışmalarının sonucu acaba?

Elin adamı koalisyonu düşünmüş, taşınmış bir şekilde de çözümlemiş, uygulamış. İsviçreliler neredeyse elli yıl süren bir koalisyon ile ülkelerini yönetmişler. En yüksek oyu alan ilk dört parti bir araya gelmişler. Milli gelirlerini el birliğiyle de 42.000 USD ‘ye taşımışlar.                                                 

Adını da ‘’Sihirli Formül ‘’koymuşlar..

Kerameti başkasında değil kendilerinde bulmuşlar. Merak ediyor insan, Mevlanam  bu topraklardan önce  o topraklarda mı yaşadı acaba?

Senin canın içinde bir can var, o canı ara !

Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara!

A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara;

Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara.

Sihirli formülü uygulamak ancak iletişim ile mümkün olabilecektir, o halde her zaman ki gibi  iletişimde kalın, sevgiyle kalın.

Yorum Ekle