SERİYE DEVAM


Bursaspor ligin ilk yarısının son maçında deplasmanda Keçiörenspor’u yenerek galibiyet serisine devam etti.    Hemen maçın başında penaltı golüyle önce geçti ardından Burak Kapacak’la öyle bir pozisyon yakaladı ki 2-0 öne geçmemiz çok kolay olacaktı maalesef Kapacak bencillik ya da pozisyon bilgisizliğinden bunu harcadı. Eğer yıldız futbolcu olacaksanız bunları değerlendirmeniz lazım.           
Ardından Batuhan Kör, kolay bir topu kalecinin üstüne vurunca rakip rahat oynamaya üstümüze gelmeye başladı. Üç beş pozisyona girmelerine rağmen gol yapamayınca devreyi avantajlı kapadık. 2. yarının tamamı bizim sahamızda oynandı rakip beraberlik hatta öne geçme şansını yakalamasına rağmen gol yapamayınca sahadan galibiyetle ayrılarak ilk yarıyı ummadığımız şekilde yüksek puanla bitirdik.
Eskişehirspor maçı sonrası kötü oynadığımızı söyledik bugün daha da kötüydük sadece takım halinde sahamızda kalarak defans yapmayı denedik rakibin ataklarında faul yaparak kalemize gelemeden durdurma yoluna gittik.             
Eğer üst sıralara oynuyorsanız belli bir oyun taktiğiniz veya rakibe göre bir planınızın olması gerekli bu şekil oynamak etkisiz kalmak kötü futbol bize yakışmıyor ve her zaman bu kadar şanslı olmayabilirsiniz.
Oyun sentetik zeminde oynanınca tam bir klasik halı saha maçına dönüştü mücadelenin bol olduğu topun yere inmediği kötü bir futbol ortaya çıktı bunda her iki takımda topu kullanma yeteneği olmayan oyuncuların var olmasıydı.
Bu eksikliği gidermek için Özer oyuna alındı fakat ortaya hiçbir şey koyamadı, bütün topları kaptırdı, mücadele etmedi, kendini hiç zorlamadı. Böyle oynayacaksa hiç gerek yok, daha yararlı olacak genç oyunculara şans vermek daha doğru bir seçim olur. 
Ligde ilk yarı bitti ve sıralamada umulan yerin üstünde bir yerde bitirdik. İkinci yarı daha sert geçecek son iki maçta ortaya konulan futbol yeterli değil her zaman şansa kazanamayız bunun için futbol anlayışımızı ya da bazı oyuncular değiştirilmeli yoksa hayallerimiz suya değil uçurumdan aşağıya düşer.

Yorum Ekle