Şanslı Gecemiz


Her zaman olduğu gibi öne geçtiğimiz bir maçta skoru koruyamadık ve mağlup olduk.Mac öncesi taraftar öyle emindik hep bir ağızdan menemeni yiyeceğiz ziyafet çekeceğiz diyordu maalesef menemen yerine ayvayı yedik.                                
Maçta öyle bir ilk yarı seyrettik ki bırakın kaliteyi heyecanı futbol bile yoktu, Bursaspor takım halinde topun arkasında kalıp rakibin üstüne gelmesini bekledi Güzel bir oyun planı fakat bunu ligin en zayıf takımına karsı yapmanın bir açıklaması olamaz.              
 Oyun olarak ortaya bir şey koymadığımız anlarda golü bulduk. Her şey yoluna girdi derken saçma sapan bir golü kalemizde gördük bu rakibi uyandırdı. Ardından öyle bir pozisyonu harcayarak devreye nefes alarak girdik.
 2. yarıya Özer ve Batuhan’i alarak basla dik olumlu bir değişiklik derken gözlerime inanamadım.
Batuhan önde çift forvet oynayacak diye düşünürken sağ kanatta görünce teknik adamın futbol bilgisini sorgulamaya başladım.                                    
Eğer biri sağ kanatta görev alacaksa bu orijinal biri olmalı. Kulübeye baktığımızda Çağatay veya Eren bu görevi almalı oyuna girmeliydi.            
Ozer’in girmesiyle biraz hareketlendik üç beş cılız atak yapma basarisini gösterdik ama Menemenspor oyle iki net gol kaçırdı ki maç erken kopacaktı.               Son dakikada defansımız komple olarak nasıl hata yapılır gösterdi ve ikinci golü yiyerek haftayı puansız kapattık                                       
Takım Kadro ve oyun yapısı olarak Çok kotuyuz defansımızın tamamı her maç hata yaparak skora etki ediyor.
Orta saha pas yapamıyor kanatlar çelişmiyor sadece Kapacak bir şey yapmaya çalışıyor oda futbolda olmayan şeyleri denemeye çalısınca takımı yavaşlatıyor.
Sözün kısası bu maçta şanslı gecemizdeydik eğer başka bir takım bizi böyle yakalasaydı tarihi bir fark yapardı.
Zorlu surece girdiğimizde acilen bir şeyler yapılmalı.
Eger bu yapilmazsa her mac boyle bir oyun izleriz top toplayıcıda gununde olmazsa kazanma sansımız hic olmaz.


Yorum Ekle