SADECE BİR MAÇ KAYBETMEYİZ


Play-Off yarı finalinin ilk maçında gol sesi çıkmadı.Bursaspor sahaya çıkarken bir an önce gol bulmayı, Adanademirspor ise öncelikle gol yemeyip fırsat bulduğunda kontrataklarla çıkarak gol atmayı planlamıştı.

Olmadı beraberliğe razıydılar.

İrfan Buz’un bir an önce gol bulma anlayışı doğruydu; ancak sahaya tek forvet Seleznov’la çıkmak bu anlayışla pek örtüşmüyordu.

Adana temsilcisi savunmada sürekli kalabalıktı. Boş alan bırakmadılar, Bursaspor’un pas bağlantılarını keserek gollük pozisyonlar oluşmasına engel oldular.

Böyle bir savunma arasında hareketli bir Ali Akman, Seleznov’la iyi bir işbirliği yapabilirdi.

Buna karşın Adanademirspor’un planı ilk yarı boyunca tuttu. Bursaspor’un pozisyon üretmesine engel oldular kaptıkları toplarla da hızlı çıkarak tehlike oluşturdular..

Bursaspor’da Burak Kapacak çok etkisizdi. Kötü gününde olmasını anlarım da isteksiz oluşunu hiç anlamadım açıkçası. Bu oyunun karşılığını alarak ikinci yarıda yerini Serdar Özkan’a bıraktı.

Bir diğer önemli isim Özer de kalabalık savunma arasında maç boyu eridi gitti.

Etkili şutlarını denemesi özellikle bu maç için etkili olabilirdi; ama pek fırsat bulamadı.

O da zaten ikinci yarıda yerini Recep Aydın’a bıraktı.

Bursaspor kanatlardan da, göbekten de kalabalık Adanademirspor savunmasının kilidini açacak hamleler yapmakta zorlandı. 

Bu kilidi açabilecek yani oyun kurgusunda değişiklik yapabilecek bir hamle kenardan da gelmedi.

Bursaspor’da maç boyu oyunun şeklini değiştirebilecek,  ağırlığını koyabilecek skora katkı yapabilecek isimler bir türlü sahneye çıkamadı.

Timsah'ta savunma görevini yaptı. Yeşil beyazlıların avantaj yakalaması için gol yemeden goller bulması gerekiyordu; ama bu başarılamadı.

İkinci maçta doğru kurgu, doğru planlama en önemlisi de futbolcuların performansı çok önemli.

Ancak Bursaspor’un şans faktörüne de fazlasıyla ihtiyacı var açıkçası.

Çünkü özellikle forvet hattında büyük sıkıntı var. İnsan ister istemez “Biz nasıl gol atacağız” diyor.

Orta sahadan ve kanatlardan yeteri kadar olmasa da ite kaka top taşınıyor, O taşınan toplar ise etkisiz forvetlerimizle heba oluyor.

Seleznov tabir-i caizse geberik geberik oynuyor.

Kubilay 7.32’lik kaleye 2 metre yakınken, topu 90 cm enindeki kaleciye nişanlıyor!

İşte böylesi forvetlere sahip Bursaspor’un gol bulabilmesi için şansa da çok ihtiyacı olacak.

Bursaspor istediği avantajı yakalayamadı. Rakibin hücum hattı Bursaspor’dan çok daha iyi. İkinci maç için bu büyük tehlike.

Ama her şeyi düşünmek lazım. Rövanş maçının başlama skoru değişmedikçe karşılaşma uzatmaya veya penaltılara kadar gider.

İrfan Buz’un pazar günü için her şeyi iyi hesap edip planlaması şart.

Bursaspor istediği avantajı yakalayamadı; ama kaybedilmiş çok şey yok.

Önümüzdeki 4 gün boyunca yapılacak çalışmalar, motivasyon Bursaspor’un kaderini belirleyecek.

Bursaspor bu son maçı kaybederse sadece bir maçı değil çok şeyi kaybetmiş olacak.

Olaya bu açıdan bakmak gerekiyor. Zira o kaybın telafisi yok.

Bu yüzden lütfen ama lütfen Adana'da herkes elinden gelenin fazlasını yapsın.

Bunu yaparsak Bursaspor finale kalacaktır.

Açıkçası benim inancım da bunu başaracağımız yönünde.

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İbo 23 Temmuz 2020 07:39 Tarık Çapçı deplasmanda bu dediklerinin hangisini kaçkere yaptı bu kabiliyet düşmanı topçular hangi maçta ruhlarını arma için kendileri için ortaya koydular ne yazık ki son maçta Volkan faktörüde olacak ve adamlar sağdan soldan saldıracaklar hiç bir final maçında başarılı olamayan bu topçular şans yanımızda olmazsa çok yaşamayız biz

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Şerif Tekingöz 23 Temmuz 2020 02:29 İrfan Buz hocamıza nacizane tavsiyem;forvetler gol atamıyorsa,kaç maçtır ortalarda yoksa o zaman Traore,Özer,Serdar Özkan'ı vs. forvette denesin.Şapkadan tavşan çıkartmaya kaldı işimiz maalesef.Bakarsınız tutar.Bunları konuşmak bile çok üzücü,ne günlere kaldık.Allah yardımcımız olsun.Herkese iyi geceler dilerim.Selamlar saygılar.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı HARUN CANDAN 23 Temmuz 2020 03:41 Bu oyun ve oyuncular süper lige yakışmıyor.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Levent inac 23 Temmuz 2020 14:17 Akşamki oyun kaçan goller hepsi geride kaldı yaptıklarımız yapamadıklarımızı sorgulamak aynı yerde durmaya benzer.0.0.lik skor bizim için çok avantajlı futbolculardan irfan hocadan beklentim bu maça kadar futboldan başka bir şey düşünmesinler. Bir gol altın değerinde 1 attınmı rakip 2 atmak zorunda benim görüşüm bu maçta şanslı olan biziz biraz disiplin biraz ciddiyet tüm sezonu unutturur