Recep Bölükbaşı yeter!


Bakın passolig konusunda taraftarın isteğinin tersine göre hareket ettiniz. Bu nedenle ligin en iyi futbolunu oynayan Bursaspor boş tribünlere oynadı. Hiç mi ders almıyorsunuz?!Rahmetli İbrahim Yazıcı için rakip tribünlerde bile övgü pankartları neden açıldı sizce ?

Bakın kendi tribünü dışında rakip tribünlerde bile pankartlar açılan bir başkandan bahsediyoruz. Neden biliyor musunuz ? Çünkü rahmetli Yazıcı kişisel dostluklarını, sempatisini bir kenara bırakarak camiasının sesine kulak vermiş, şikecilerin cezasız kalmasına ve Türk Futbolun’daki kaosun baş aktörlerinden Yıldırım Demiören’e hayır demişti.

Bakın sayın Başkan. O koltuğa oturmuş olmanız her istediğinizi yapabileceğiniz anlamına gelmiyor. Ülkelerin olduğu gibi camialarında geleneksel politikaları vardır. Bursaspor Camiası’nın da bu konudaki tavrı bellidir. Bu kimse her ne sebeple olursa olsun ihlal edemez. İhlal ederse de camia ve ve özellikle tribünle arasındaki bağlar kopar. Bunun sonucu da malumdur. Geçenlerde “Şike yapıldıysa yapılmış, bitmiş gitmiş” diye bir kelam ettiniz. Kişisel yapınızı bildiğimizden sinirlenip söylemiştir deyip üzerinde durmamaya çalıştık; ama görülüyor ki bu böyle değilmiş. Türk Futbolunu kaosa götüren Bursaspor Camiasını sevmeyen, Bursasporluların hatta hiç kimsenin  sevmediği, güvenmediği bir adaya destek olmanın, sizce geçerli olan açıklaması camiada kabul edilmiyor, edilmeyecekte. Bursaspor’u federasyonda temsil etsin diye seçtiğiniz delegelerden bazı isimler federasyonda Bursaspor’u mu yoksa bir İstanbul Kulübünü mü temsil edecek açıkçası  merak ediyorum ! Neyse o konuyu daha sonra ele alırız. “Ne yapmalıydık, diğer adayı da camia sevmiyor” diyebilirsiniz. Hiçbir adayı desteklemezdiniz bu kadar basit. Bunu yapabilseydiniz bu kez belki de sizin adınız rakip tribünlerde yer alırdı. Hem kulübünüzün hem de kendi isminizi yüceltecek bir karakter gösterme şansını kaçırdınız. Üstelik kendi taraftarlarınızla ters düştünüz ve bu bir kez oldu mu maalesef kolay kolay toparlanmaz. 

Bakın passolig konusunda taraftarın isteğinin tersine göre hareket ettiniz. Bu nedenle ligin en iyi futbolunu oynayan Bursaspor boş tribünlere oynadı. Hiç mi ders almıyorsunuz?!

Bu kulüp Bursaspor camiasının hassasiyetlerine göre yönetilir, kişisel ilişkiler veya kulüp için elde etmeyi umduğunuz maddi menfaatlere göre değil. Kulübü yönetiş şekliniz transfer veya diğer konularda ileride açıklama yapma yolu bulabilirsiniz. Ama camianın kırmızı çizgilerini ihlal ettikten sonra bunun geri dönüşü olmaz ve bu hareketinizle malesef bunu yaptınız sayın başkan! O yüzden artık yeter. 

 

Yorum Ekle