Özlüce tepesinde neler oluyor?


Yoğun bir gündü. Uzun bayram tatili sonrasında uzun zamandır görüşemediğim arkadaşımla buluşmuştum. Akşam arkadaşımı Özlüce tepesindeki evine bırakacaktım ki o ne!Özlüce tepeleri, yol üstünde, şerit kapanacak şekilde, onlarca araba tarafından kapatılarak işgal edilmiş.
Karanlıkta yol üzerinde duran arabayı, Kaza yapmama ramak kala fark edip, ciddi yaralanma olabilecek kaza yapmadan sıyrıldım.

Bu durumun ne olduğunu öğrenmek amacıyla arkadaşımın evinde biraz lafladık.

Yol üzerinde arabaların sıralandığını, katlanır sandalyelerde yol üzerinde insanların oturduğunu, yol üzerinde piknik masası kuran bir grup genci ezme tehlikesi geçirdiğimi anlattım.

Aldığım tepki çok acıydı, “ohoo o da bir şey mi!”
Evlerinin önünde, uyuşturucu alışverişinin, fuhuşun, aşırı alkol tüketiminin, sokak ortasına atılan çöp yığınlarının, drift yapan arabaların, motor bağırtmalarının, çığlıkların, silah seslerinin hiç eksik olmadığını öğrendim…

Belli ki, Özlüce tepesi, sote bölge olarak belirlenmiş. Her türlü taşkınlık ve toplum huzurunu kaçıracak seviyesinde rahatsızlıklar veriliyor.155 i arayıp şikayet etmediniz mi diye sorduğumda, “her akşam polisi aramaktan biz bıktık” yanıtını aldım.
Her akşam polise şikayet edildiği halde, siren çalıp dağılın anonsundan 5 dakika sonra manzara yine aynı oluyormuş…

Can güvenliğinden endişeli sakinler, polis, belediye, muhtarlık, ellerinden gelen tüm devlet kurumlarına bu durumu bildirdikleri halde durum her geçen gün daha da kötüleşiyor.

Bu durumun iyiletirilmesi için acil müdahale yapılması gerekiyor.
Durum çok ciddi ve acı.

Tıpkı yol üzerinde piknik masası kuran gençleri ezme tehlikesi geçirdiğim gibi, bu semte oturanlar her akşam tehlikeyle burun buruna kalıyor.Yetkilileri göreve çağırmak için sesleniyorum.
Lütfen bir kaza veya tehlike yaşanmadan müdahale edilsin.
Öncelikle asayiş, sonra da huzur sağlansın.

Özlüce tepesi, kendini bilmezlerin özgürce suç işleyeceği sote bir semt değildir.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Merve 27 Temmuz 2021 12:04 Ek olarak bölgede ışıklandırma çok yetersiz olduğu için akşamları yürüyüşe çıkmak cesaret işi. Polisler hız ve drift yapanların plaka bilgilerini istiyor ama karanlıkta plakaları seçmek pek mümkün olmuyor. Sorunları kaleme aldığı için Erkan bey'e çok teşekkür ederiz.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ayusuf 28 Temmuz 2021 09:50 Bunu dikkate alıp kaleme döktüğü için Erkan beye çok teşekkür ederim. Her gün aynı olayları yaşamaktan çok yorulduk. Her defasında emniyet birimini arayıp konuyu izah ediyoruz ancak herhangi bir çözüm sağlanmış değil. Olaylar daha kötü bir hal almadan önce yetkililerin konuya müdahil olması gerekiyor.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ayusuf 28 Temmuz 2021 09:47 Sonunda birileri bunu ele almış ve yazıya dökmüş. Öncelikle Erkan beye çok teşekkür ederim. Aynı olayları her gün burada yaşamaktan çok yorulduk. Huzur içinde oturabilecegimiz bir evimiz olsun dedik sagolsun gençler bir dakika huzur vermez oldu. Kapının önüne kadar arabayla yanaşıp hiç bir rahatsızlık duymadan çevre, gürültü, görüntü kirliliğine sebep oluyorlar. Emniyeti defalarca aramamıza rağmen herhangi bir çözüm sağlanamıyor. Cok acil bir şekilde yetkililerin konuya müdahil olması gerekiyor. Daha kötü olaylar olmadan önce.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mehmet 29 Temmuz 2021 19:21 Özlüce tepesinde Bursanın tüm pislik işleri dönüyor dönmeyede devam ediyor. Erkan bey sadece misafirlik anındaki yaşadıklarını ve anlatılanları dile getirmeye çalışmış duyarlı olmasından dolayı teşekkür ederiz. Tarım arazisi olarak kullanılan tarlalarda driftler, yüksek sesle müzik dinlemeler, araçların egzozlarının bağırtılması, sokakları çöpe çevirmeleri, evlerimizin önlerinde alkol almaları, sokak ortasında cinsel münasebetler, Nargile keyifleri, Tavla,piknik Organizasyonları, sabahtan akşama kadar aynı aracın yerinde durması insanların araç camından birşeyleri alması daha sayacak çok şeyler var. Bizler buralarda huzur bulmak amacıyla geldik. Fakat huzur falanda kalmadı. Olay farklı boyutlara gidecek gitmek üzere Bizler geçlere bu yapılanların yanlış olduğunu söylediğimizde bizimle farklı üslup ile konuşuyorlar. Yetkililer bizim huzurumuzu ve güvenliğimizi sağlamak zorundadır. Buradan yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyorum.