Öyle bir maç ki


Pazar günü Timsah Arena’da yer yerinden oynayacak.Bursaspor’un tarihi maçlarının şampiyonluk mücadelesinde, kupada veya Avrupa arenasında olması gerekirken maalesef ki son üç yıldır küme düşmeme mücadelesinde oluyor. Bu hepimizi üzse de, şu an için yapacak bir şeyimiz yok.

İşte bu Pazar günü de öyle bir maç var Bursa’da.

Geçtiğimiz hafta yeşil beyazlı camiada kümede kalma adına çok fazla umut kalmamıştı. Ancak Timsah’ın Antalya’dan üç puanla dönmesi ve ardından Göztepe ve Erzurumspor’un mağlubiyetleri ipleri tekrar Bursaspor’un eline geçirdi.

Bursaspor kalan iki maçını kazanabilirse kesin olarak ligde kalıyor.

Diğer maçların sonucuna göre Malatya’dan 1 puanla dönmesi de yetebilir. Ancak dediğimiz gibi burada önemli olan Bursaspor’un kendi kaderini çizebilme şansını tekrar yakalamış olması.

Bu gelişmelerle Yeşil beyazlı camia pazar günü Göztepe ile Timsah Arena’da karşılaşacak.

BATI TRİBÜNÜ FİYATLARI DA UCUZLAMALI

Başkan Ali Ay ve yönetim kurulu çağrılara kulak tıkamadı ve bilet fiyatlarını çok uygun bir seviyeye çekti. Ancak Batı Tribünü’nü bu kapsam dışında bıraktı.

Bunu ne amaçla yaptılar bilmiyorum; ancak o stadı tam anlamıyla doldurup rakibe ve hakeme, baskı kurmak isteniyorsa Batı Tribünü fiyatları da Maraton Tribününe çok yakın bir seviyeye çekilmeli.

Bu maçta para, pul önemli değil. Bu maçı Bursaspor’un mutlaka kazanması gerekiyor. Bu yüzden de rakip takımın karşısına 45 bin kişi ile çıkmak büyük bir avantaj olacaktır.

TRİBÜNE YİNE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Maçın önemi dolayısıyla atmosferin üst seviyede olacağını düşünüyorum

Malum rakip dost Göztepe, karşılaşma her iki kulüp açısından hayati önem taşıyor. Maç öncesi veya içerinde ortam gerilebilri küfür ve hakaret olmadan konuk ekibi baskı altına almak Bursasporlulara yakışan bir hareket olacaktır.

Eminim yeşil beyazlı taraftarlar rakibi ve hakemi baskı altına almak için 90 dakika yeri göğü inleteceklerdir.

Tabii kendi futbolcularını da germeden.

Yeşil beyazlı oyucuların olumsuz hareketleri bile alkışlayıp moral vermek gerekiyor. Çünkü gerçekten bıçak sırtı bir maç. Maç içinde yaşanacak olumsuz gelişmelere soğukkanlı yaklaşmak ve desteğe devam etmek çok önemli. En ufak bir kopmada her şey alt üst olabilir.

Bu anlamda tribünün üzerine düşeni yapacağından kuşkum yok.

Zaten tribün liderleri de bu konuda gerekli mesajları vermeye başladılar.

İŞ MESUT BAKKAL DA BİTİYOR

Bu tip gündüz maçları Bursaspor’a pek yaramıyor. O konuda biraz endişem olsa da bu maçın önemi malum.

Futbolcuların da böylesi maçta canlarını düşlerine takacakları, takmak zorunda oldukları ortada. O konuda da ise endişem yok.

Sadece onların da her zamankinde çok daha beceri ve şansa çok ihtiyacı olacak.

Çünkü rakip gol yollarında Bursaspor’dan çok daha başarılı bir ekip.

O yüzden Bursaspor ‘a tek gol yetmeyebilir.

Burada iş Mesut Bakkal’a düşüyor.

Yani hafta içi iki antrenmanı falan gol çalışmasına falan ayırır mı bilmiyorum; ama malum en büyük problem bu ve bu maç gol bulabilmek her zamankinden daha çok önemli.

Rakip de kazanmak isteyecek ve Bursaspor’un üzerine gelecek.

Bursaspor adına maçın kilit adamı bence Mesut Bakkal olacak. 

Bursaspor'un büyüklüğünün farkında olduğunu geldiği ilk gün vurgulayan Bakkal o büyüklüğe yakışır bir oyun ve skor için hatasız olmalı.

Bakkal’ın sahaya süreceği kadro, müdahaleleri, yapacağı motivasyon çok önemli.

Hoca bunları bu kez doğru kurgulayabilirse Bursaspor’un böyle bir ortamda istediği sonucu alabilmesi çok zor değil.

Yorum Ekle