NELER OLUYOR


Öyle bir maç seyrettik ki içinde futbolda olması gereken her şey vardı. 3-0 geri düştüğümüzde ve beraberliği yakaladığımızda “neler oluyor” dedik.İstanbulspor maça öyle hızlı başladı ne olduğunu anlamadan 2-0 öne geçti avantajı elde ederek takım halinde geri çekildi ve skoru koruma altına almaya çalıştı.

İlk yarıda Bursaspor üretken olamadı bunda orta sahanın etkisizliği vardı sürekli uzun top oynayarak İstanbulspor defansının ekmeğine yağ sürdü. İkinci yarıda Mustafa Er oyuncu ve dizilişte değişikliğe gidince orta sahamız çöktü.

Rakip istediği gibi oynamaya başladı birçok pozisyona girdi ardından 3. golü buldu farkı daha da artabilirdi fakat sonuç elde edemediler. 3-0 öne geçmenin yeterli olacağını düşünen rakip takım hocası Fatih Tekke takımı tamamen geri çekerek oyunu soğutmaya çalıştı; ama her şey ondan sonra tersine döndü.

Önüne düşen topta attığımız klasik Ali Akman golüyle umutlandık. Ardından Emirhan’ın golü bizi hayata bağladı, şaşıran abondone olan rakip karşısında gelen son dakika golü İstanbul’dan puanla dönmemizi sağladı. Eğer Onur’a yapılan harekete penaltı verilseydi 3 puan bizim olabilirdi. Özellikle ikinci yarı takımın maçı bırakmaması mücadelesi atılan goller bizim artı tarafımızdı fakat ilk yarıya ve 3-0 olan zamana kadar baktığımızda ne oynanan oyun ne mücadele ne de bir oyun planı vardı. Alınan 3 puan mücadelemizin azmi ve rakip teknik adamın büyük katkıları var.

Göztepe ve İstanbulspor karşısındaki geri dönüşler her zaman olmayacaktır bu konuda çok dikkatli olmak gerekli ligin ikinci yarısının daha zorlu geçeceğini ele aldığımızda mümkün olduğu kadar çok puan almak zorunda ve daha iyi futbol oynamak için çok çalışmalıyız.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ahmet Kahrıman 22 Aralık 2020 07:58 Tesbitler güzel, gerçekler bunlar