NE DİYON BİLADER SEN?


Hayırdır bilader sen kime atar gider yapıp posta koyuyon? Selamün aleyküm bilader, kulübün sitesinden ‘Bursaspor Yönetim Kurulu’ şekliyle camiaya atar gider yapmışın! 

Hayırdır bi sıkıntın mı var ?

Kimsin, nesin çözemedik de, seni uyandırayım ağzından çıkanı kulağın duysun. 

1963’den beri yani 57 yıllık kulübün en kötü lig derecesini takım bu sene yaptı ayıktırayım! 

Alt ligde 6. oldun 6. !  

Bursaspor tarihinin, bu taraftarın gördüğü en kötü derece bu. 

Rezil bir lig sonucunu, Kulüpte 'nargile içen topçuları, al kızı var papazı' durumlarını engelleyememişsin resmi siteden millete ayar çekiyosun!

Kime hava yapıyon? 

Kime hikaye anlatıyon?

Kime traş yapıyon? 

Ne imajından bahsediyon? 

Futbolda patladın. 

Ekonomide de patladın. 

Bir senedir koltuktasın, kovduğun personeline tazminat, 10 aydır çalışan personeline, topçuna maaş verememişin, kulüpte tarihinde ilk defa yemek çıkmaz olmuş, sen çıkmışın “Tahtayı açtık, transfer yaptık” diye yapınıyon! 

Sen de mi tahta mı eksik, bizle mi kafa buluyon benim kafa basmadı. 

Aldığın topçulara para vermemişin para ! Ne transferinden bahsediyon sen? 

İmzayı attırmışın sonra da üstüne yatmışın. 

Onlar da sahada yattılar haliyle. 

Şimdi de tek tek pılıyı pırtıyı toplayıp ufak ufak Özlüce'den uzuyorlar.

Ligden düşme parası, belediyeden gelenler, kombine ve bilet gelirleri, reklam, yayın gelirleri, yardım kampanyalarından ve diğer kalemlerden gelenlerle birlikte 100 milyona yakın para girdi kulübe.  

Üç beş kuruş sende atmışındır, gerçi o sorun değil. 

Verdiğin parayı daha önce faiziyle kat be kat geri aldığına göre bunu da alırsın. 

O kadar paraya Ardiles’i başkan yapsak O da yönetirdi kulübü be ! 

Hatta sizden fazla reklam alır sponsor bulurdu. 

Çıkmışın diyon ki “80 milyon Lira ve 6 milyon Euro koyabilecek babayiğit varsa çıksın meydane” 

Sen her türlü katakulli ile piyasaya çıkarken ortaya ne koydun da böyle şartlar koyuyon ?

Birde “Kimsenin başkanlığa dönüp bakmadığı bir ortamda tek aday olarak geldik” demişin. 

Sizin kafalar mı pırıl pırıl billur gibi yoksa bizle mi billur geçiyonuz çözemedik ! 

Senden çok daha güçlü iki adayı, seni Bodrum’da şezlongtan kaldırıp getirenlerin geri çektirdiğini bilmeyen mi var ? 

O adaylara “Çıkarsanız size destek yok diye aba altından sopa gösteren ağa babalarını ve çekilmezsen dava açarım diyen Mesut Mestan’ı bilmeyen mi var bilader? 

Malum Mestan başkan başkanlarla davalar konusunda uzmandır kendisi. 

Şampiyon Başkan İbrahim Yazıcıya yaptıklarını da unutmuyor kimse. 

Kafa mı buluyonuz adam mı seçiyonuz hayırdır ? 

Bide “İmaj zedelemek” falan demişin de, son 3-4 başkan ve yönetim imaj mı bıraktınız kulüpte ? 

Onların yaptığını mevcut başkan da sıvayarak tamamlıyor !

SİZ NERDEN BULACAKSINIZ O PARAYI ?

"130 milyonu olan gelsin" diye millete atar yapıyonuz da bir masada toplanıp yeri geldiğinde acilen gerekli 20-25 bin Lira'yı bile toplayamayan bu yönetim, o 130 milyonu nereden bulacak onu bi deyiverin hele ? 

Destek sözü verenlerden randevu bile alamayan Başkan Mestan, matbaasında para falan basmayı düşünmüyorsa! o parayı bulma ihtimalinin olmadığını da düşünmüyor olamaz. 

O zaman hayırdır bilader kulübü yok etmeye mi geldiniz? 

o atarlı giderli açıklamada “Bursaspor’u kurda kuşa yedirmeyiz” falan diye de gevelemişiniz. 

Ortada bir “kurt kuş” varsa her alanda başarısız olduğu halde yani Bursaspor’a zarar verdiği halde oturduğu koltuğa çöküp kalanladır. 

Efsanemiz Mesut Şen'i kaybetmişiz cenazeye gelemiyorsun. Neden? Çünkü insan içine çıkmamaya yüzün yok.

İnsan içine çıkmaya yüzün yoksa o koltukta oturmaya da yüzün olmayacak.

Akıllı olun ve hemen yol alın daha da fazla kafa bozmayın! 

Yazı bitti… 

Resmi siteden “Kamuoyuna duyuru” adı altında berbat bir üslupla, külhanbey ağzıyla atar gider yapan, o arkadaşa anlayacağı dilden iki kelam da ben edeyim istedim. 

Öyle duyuruya böyle yazı! 

Sürç-i lisan ettiysek affola.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Osman 06 Ağustos 2020 12:41 Bu yazının altına imzamı atarım helal olsun kulüp kimlere kaldı o yüzden buralardayız gelen vurdu giden vurdu haram zıkkım olsun

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Aras 06 Ağustos 2020 09:49 Dört kere başkanlığa aday olup kaybeden son kongerde ismi bile anılmaz iken nereden çıktı nasıl geldi sahte imzalar ile yönetime isimleri veren bir başkanimiz var maalesef. 19 tane futbolcu transferi yapmış 3 tanede kaleci var ayıp . Diyo ki aday yoktu tamam sende olmasaydın ne olcakti bu kulüp sahipsiz kalacaktı sanamı kaldı Bursaspor başkanlığı Tek derdin başkanlık etiketi idi aldın şimdi git .Senin kulübümüze bir tl verdiginede inanmam . Seve seve alacaksınız kongre kararını Öyle resmi siteden kurda kuşa çakala yedirmeyiz diye açıklama yapılmaz herşey den önce üslup olarak yakışmaz Sen ve yönetim kurulun güvenini kaybetmiş durumdasınız dahada fazla küçük düşürmeyin kendinizi.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Rıfat Kıvandıran 06 Ağustos 2020 11:18 Yazanın yüreğine eline koluna ağzına beynine sağlık alnının taaa ortasından öpüyorum sağol varol

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Oktay 06 Ağustos 2020 10:31 Üstadım süper olmuş agzınıza saglık şuanki bursaspor bu kadar mı güzel ifade edilir di anlaya na

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Recep Çan 06 Ağustos 2020 10:49 Tebrikler çok zekice bir düşünceyle taşı gediğine koymuşsunuz yine. Zevkle okudum.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Oğuz 06 Ağustos 2020 10:03 Ağzına yüreğine sağlık Tarık Baba !

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı ümit kocabiyik 06 Ağustos 2020 10:14 Altına imzamı atıyorum...Kel görünmüş yönetim hala atar gider..Sen bir çekil bakalım kim gelecek...aç yolu aç...

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sedat kaya 06 Ağustos 2020 09:14 Bunların anlıyacağı dilden yazmışsın, zaten lütfenden anlamazlar, adamlar okadar pişkinlerki neredeyse çıkıp başarılı bir sezon geçirdik diyecekler, çapsızlar, Tarihinin en gariban başkanı Recep Günay bile bu kulübü daha iyi yönetmiştir, kulüp hiç bu kadar aciz ve zavallı duruma düşmemişti,Ali Ay danda beteri varmış malesef

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bülent durukan 06 Ağustos 2020 09:21 Hay aklına kalemine sağlık kardeşim Küfürsüz Sadece Geçirmişin :))

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Cobra 1688 06 Ağustos 2020 09:09 Mükemmel kapak olmuş tebrikler

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Abdullah 06 Ağustos 2020 14:06 Bütün Bursaspor taraftarları kenetlenip,gerekiyorsa yürüyüş yapıp bunları göndermemiz gerekiyor. Aksi halde Bursaspor diye bir takım kalmayacak. Geç olmadan taraftarı örgütleyin tribün liderleri..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Halil Okyay 08 Ağustos 2020 06:21 Üstad Bursada 1 numarasın her yazını zevkle okuyoruz. Sağol varol.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Yaşa Mustafa 06 Ağustos 2020 22:53 Altına imzamı atarım tebrikler sayın Çapçı

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ersin Kaçar 06 Ağustos 2020 17:53 Brova esas gider böyle olur. Çok güzel bir yazı. Her kelimesi hakikat. Yeter bu taraftarın çektiği eziyet. Yazıktır günahtır. Nedir bu koltuk sevdası defolup gidin kimsenin aklı ile de dalga geçmeyin..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ahmet Aktaş 06 Ağustos 2020 16:18 Teşekkürler Tarık çapçı ağzına, kalemine sağlık bütün Bursaspor taraftarının söylemek istediklerini yazmışsınız.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Umut 09 Ağustos 2020 12:04 Vallahi tarik abi eline Saglik ben bu kadar güzel yazi olur ben seninle tanismak istiyorum ve senden sunu rica ediyorum abi bu yönetimde inşallah olmayi düşünürsün çünkü kulübü ve bizleri cok iyi taniyorsun inşallah senin gibi abilerimiz bu görevlerde bulunur...

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mustafa 09 Ağustos 2020 11:00 Helal olsun taraftarın içini yazmışsın

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı 16 BS 224 texas 07 Ağustos 2020 23:49 Yönetim kurulu kongre kararı almış. Umarım en kısa zamanda yeni başkan seçilir ve takim yeniden kurulur.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Saymin 07 Ağustos 2020 21:39 YAZININ TÜMÜNE KATILIYORUM. kalemine sağlık. Sayın capci

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Murat sezgin 06 Ağustos 2020 21:50 Sizi kutluyorum çok güzel yazı yazmlşınız

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Bosnalı 06 Ağustos 2020 20:29 On numara yazı tebrik ederim ağzına saglik

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı ERSbrs 06 Ağustos 2020 19:18 Helal olsun Tarık başkan

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ziya gökmen 06 Ağustos 2020 19:07 Azına sağlık tarık bey