Mestan Aabeeey...


Bursaspor Camiası net belgeler ve açıklamalar istiyor. Başlık esprili olsa da konu ciddi. O yüzden sulandırmadan ciddi ciddi yazacağım...

Bursaspor gündemindeki iki konuya değineceğim. 

Puan silme cezasının alınmaması ve Mesut Mestan’ın altınları… 

Öncelikle puan silme cezasının alınmaması hepimizi sevindirdi. 

“Nelere sevinir hale geldik” diye içimiz burulsa da içinde bulunduğumuz durum bu olduğundan bir nebze de olsa rahatladık.

Başkan Erkan Kamat çok çaba gösterdi ve sonunda da muaffak oldu. Şimdiki hedefi ise ara transfer için tahtayı açmak ve kulübü bu sene sonunda Süper Lig’e taşımak olmalı.

Zaten kendisi de “Takımı çıkaramazsam kendimi başarısız kabul ederim” diyor. 

Gelelim Mesut Mestan’ın altınlarına… 

Bursaspor başkanlığı ve yöneticiliği bazıları için çok karlı bir iş haline gelmeye başladı.  

Dikkat ederseniz “İş” diyorum, “Görev” değil.  

Kimisi transferlerde başta menajerler olmak üzere bir takım kişilerle dümenler çevirip yolunu buluyor. Kimisi de “Kulübe şu kadar para verdim, geri ödeyin” diyerek ‘verdiği meçhul’ paraları kat be at geri almaya çalışıyor.

Ali Ay da bunu yaşadık, şimdi de Mesut Mestan’la yaşıyoruz. 

Mestan da kulüpten 14 milyon alacağı olduğunu ifade ediyormuş. 

Ben de konuyu Başkan Erkan Kamat’a sordum.  

Kamat’ta, sorum üzerine “Altın olarak kulübe yaklaşık 9 milyon TL verdiğini iddia ediyor. Altın fiyatları arttığından şimdi 14 milyon kadar bir alacağı görünüyor” dedi. 

Kongrede yöneticilerin döviz cinsinden para verip kulübü zarara sokmasının önü kapanmıştı diye biliyoruz. 

Bunu Mestan da biliyor ki 'Kılıfını hazırlamış' döviz değil altın cinsinden bunu yapmayı düşünmüş.  

Neyse ki altından daha fazla kazandıran hisse senetleri falan vardı. “Onlardan verdim” falan da diyebilirdi.

Buna da şükür mü diyelim, ne diyelim acaba ?! 

Bursaspor Kulübünün son yıllarda yaşadıkları insanların gözünü açtı.

Camia aptal değil. 

Öncelikle Mestan’ın “Verdim” dediği miktarı sahiden verdiğini ispat etmek zorunda. 

Öyle 'kulübün kendi hazırladığı' belgelerle falan olmaz onu da ifade edeyim 

CİDDİ İDDİALAR VAR 

Ayrıca bu konuda da ciddi iddialar var. 

Mestan’ın kulübe bağış olarak gelen; ama adının duyulmasını istemeyen bağışçıların verdiği paraları kendisi vermiş gibi gösterip kendi alacağı olarak yazdırdığı iddiaları var.

Bu iddiaların eğer aslı varsa, bu yapılmak istenenin tanımı da, adı da bellidir. 

Mestan öncelikle bu iddiaları çürütmek zorunda.  

Zira bu kulübün borcu 7 yılda 500 milyon olduysa bunun nedeni kötü niyetli ‘bazı’ başkan ve yöneticilerdir. 

Dolayıyla Mesut Mestan öncelikle verdiğini iddia ettiği paraların kendi parası olduğunu ispat etmek zorundadır. 

Altın olarak verdiklerinin de altın hesabından verdiğini ispat etmek zorundadır. 

Öyle “Verdim” demekle olmuyor. Altın hesabından para çekip, o gün veya ertesi gün kulübe para aktarmış mı bunu net olarak belgeleriyle ortaya koymalıdır. 

Bunun detaylı incelemelerini de uzmanlar yapmalıdır. 

Diyelim ki vermiş olsun.  

Bursaspor üzerinden kar elde etmek nedir? 

Sen bu kulübü Süper Lig’e çıkaramamışsın ve maddi manevi zarara uğratmışsın. 

“Reklamını da yapmışsın” demeyeceğim. Zira nasıl başkanlık yaptığını herkes gördüğünden senin için hiç de iyi bir reklam olmadı. 

Ayrıca Sayın Mestan bu kulübe ne kadar zarar verdiğinin farkında değil misin sahiden? 

Seçim dönemi senden daha güçlü iki adayın önünü birilerinden aldığın destekle kesip koltuğa oturmuşsun ve o koltuğun hakkını beklendiği ve tahmin edildiği gibi verememişsin.

Bu kadar başarısızlığın üstüne bir üste kulüp üzerinden para kazanmaya kalkmanın izahı yok. Tanımı var; ama izahı yok. 

Evet Sayın Mestan ve hatta Sayın Ali Ay.  

Bu kulübü biriniz düşürdü biriniz de çıkaramadı. 

Kulübe verdiğiniz maddi zarar, verdiğinizi iddia ettiğiniz paralardan kat be kat fazla iken yok “Euro verdim, Dolar verdim, altın verdim” falan diye ortalarda gezmeyin.  

Ne verdiyseniz önce verdiğinizi ispat edin, sonrasında da o dönemki kurdan Türk Lirası olarak alacaksanız alın paralarınızı.  

Başarısızlığınızın bedelini taraftarlar değil, baş sorumlu sizler ödemeniz gerekirken şu yaptıklarınıza bir bakın! 

Ayrca başta hukukçularımız olmak üzere hepimiz bu konunun takipçisi olmak zorundayız.

Meydanı boş bulan istediği gibi yeterince at oynattı.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hasan 16 Ekim 2020 15:00 Teşekkürler Tarık Bey,içimdeki deli soruları açıkladığını için. Hesap vermek zorundalar, Bursaspor taraftarı harçlık biriktirip maç sevgisini bağırarak gönülden verirdi. Harcadığınız bu paraların hesabını vereceksiniz. Eğer geri istiyorsanız, fakat 5 kuruşta hibe yapında delikanlı başkan diyelim,teşekkürler edelim.Saygılarımla

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Orhan emir.. 16 Ekim 2020 10:55 Tebrikler cesur kalem....

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Dr.Levent Balcı 16 Ekim 2020 13:44 Tarık çığım ya sen ne zaman sana verdiim 1 milyonu geri ödeyeceksin???İlla maaşına temlik mi koydurmalıyım???Korkma korkma euro dolar değil TL

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Nezih 16 Ekim 2020 23:24 Bu başkanların hepsi alma ağacının altında büyümüş.Bir kerede Bursaspor'un başına verme ağacının altında büyüyen başkan gelsin.Kamat öyle olur umarım.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ersink 16 Ekim 2020 17:31 Esas sorun bu kişileri başkan yapanlarda. Olan biz taraftarlara oluyor, gerçekten üzülüyoruz. Yazıktır günahtır. Bu arada Erkan Başkana da gayretlerinden dolayı tebrikler, iyi niyetli çalışıyor. Allah yardımcısı olsun.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mehmet 16 16 Ekim 2020 23:13 Bak sevgili tarık çapçı bu kadar yazıp çiziyorsunuz bizlerde merak ile bu yazılanları okuyup bursasporumuza dair bigiler ediniyoruz. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor dimi aslında değil a normal nedenmi biz sahayı taktiği takımın nasıl oynaması gerektiğini felan konuşmamız gerekirken konuştuğumuz konulara bi bakın sizce normalmı 50 yaşında bir koyu bursaporlu olarak nedense ilk defa bu takımdan vede tartıştıklarımizdan utanır oldum semt takımı destekçileri bile bizler ile dalga geçip.kafa yapıyorlar bi bakın ya bizler neler konuşiypruz arkadaş ayıp ayıp biz 2004 te küme düştüğümüz zaman bir fikret üstenci başkanın yaptıkları ortadayken şimdi neyin derdine bu kadar düşüldü hiçmi bu şehrin bi abisi yok bu kendini bilmez başkan diye ortada dolaşan adamlara hiç mi hesap soracak biri yok yahu neden böyle oluyor kim bilecek ali tayın bilmem ne kadar bin dolar yada her neyse para vediğini yada biz nerden bilicez matbaacı başı mesut bilmem kaç kilo altın verdiğini kim bilecek nasıl bilcek yada nasıl olacak nasil tarık bey bi deyin hele bak bunları kıymetli dostum osman korkmaza soruyorum ondan da cevap yok nasıl olacak tekrar soruyorum bu şehirde hiç mi bo abi yok bunlardan hesap sorsun

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı altar 17 Ekim 2020 20:34 kalemine sağlık. işte bu konuları gundemde tutar ve takipçisi olursak kimse hırsızlık ve haksız kazanç ve kişisel reklamını yapamaz, işini yapar...

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı GILA 17 Ekim 2020 20:27 Kalemine saglik Tarik bey birileri cesaretle kulubu soyanlari aciklamali ve yargi geregini yapmali 62 yasimdayim son 10 yil oldugu kadar hic soyulmamistik.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı EYÜP ÖZTÜRK 17 Ekim 2020 13:07 BURSA SPOR 'DAN ALDIĞINIZ HER HAKSIZ KURUŞ HARAM ZIKKIM OLSUN ÖLEMEYİN