sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


MAZİYE BAK HATIRLA


Haftalardır iç karartan yazılar yazmaktan biliyorum ki siz değerli okurlarımızın da içini kararttık. Bursaspor’da ufka bakıyorum puslu mu puslu... İyisi mi bizde geçmişe dönüp bir acısıyla tatlısıyla yaşadıklarımıza bir ayna tutalım.60'lı yılların ortası henüz geçilmişti, Bursa Atatürk Stadı evimizden sonraki durağımız oldu. Koçero ile Köylü Mustafa'ları, kaleci Kova Osman'ı, Baba Müfit'i, Serçe Taner'i, Bursa'nın ilk yabancısı Riyal'ı o dönemlerde tanıdım.

Olaylı Eskişehir maçında kolunda dibi delik Yeşil Beyazlı kovayla sahada tur atan Es-Esli taraftarı kapalının önünden geçerken kulübeden fırlayan merhum Gündüz Özcebe'nin bir kafada sırt üstü yere yıkışını dün gibi hatırlarım.

Göztepeli Fevzi'nin 90'daki kafa golüyle Türkiye Kupası'ndan elendiğimizde tribünlerin nasıl ağladığını asla unutamam.

Deli Vahit'i, Biyediç'i, Sedat 3'ü, Sinan Bür'ü, daha nice isimleri orada seyrettim. Hüznü de, sevinci de orada tattım, nice zaferlere ya da hüsranlara o mabette tanıklık yaptım.

15 Mayıs 2004’te Sakarya’da oynanan Samsun maçı sonrası küme düşerken ve de 2007 Mayıs’ın da yeniden Süper Lig’e yükselirken mikrofonda yine ben vardım. Hayatı boyunca yerinde ve yeterince ne ağlamayı ne de gülmeyi bir türlü becerememiş biri olarak hüzün ve sevinç gözyaşlarımın nasıl boğazımda düğümlenip kaldığını hâlâ hatırlarım.

16 Mayıs 2010’da Bursaspor Türk futbolunun ‘5. Büyüğü’ olarak şampiyonluk apoletini takarken geçmişte yaşadığım acısıyla tatlısıyla o anlar kartopu gibi giderek yüreğimde çığa dönüşmüştü.

Net sayıyı hatırlamıyorum ama tahmini sadece 200 küsur maçı radyo ve televizyonlara o stadın çatısından ya da derme çatma kulübelerinden canlı anlattım.

..Ve o Atatürk Stadı ne yazık ki artık anılar müzesinde yerini kaldı.                                                      

Futbolun en esaslısı, futbolcunun en hası, taraftarın en babası bugün gibi o zamanlarda da vardı. Ne yoktu biliyor musunuz?

Küfür yoktu!

En sinkaflı tezahürat olarak 'One, two, three, four... Arabacı Kirkor... Bursa olmazsa İstanbul'a kim k.r?' tekerlemesi atılırdı tribünlerde...

Sahaya elma, ayva atılırdı, atan ayıplanır bir daha atamazdı! 

Amigo Yaşar ile Figo'nun yanı sıra tribündeki ağır abiler bir ellerini kaldırır, kızan taraftar varsa onlar susar ve alkışlardı.

Düşmanlık yok, sadece renklerin aşkı vardı.

Benim gibi hâlâ çok insan var tribünlerde simidini paylaşan!

Sporu ve Bursaspor'u, seven taraftardım ben. Siz de sadece sporu ve takımınızı sevin! 

İnanın zevk alacaksınız... Yüreğinizden Yeşil Beyaz sevdası hiç eksik olmasın...

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Salih aşlayan 17 Ocak 2021 15:39 Hocam göztepeli Fevzi zemzem değil kel nihattı gölü atan saygılar

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Engin Aksoz. 17 Ocak 2021 07:27 Kalemine sağlık sevgili hocam benim.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ahmet SECER 16 Ocak 2021 21:59 Anlattiklarini aynen yasamis biri olarak,tekrar o gunleri yeniden yasayabilsek keske.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı YALÇIN KÖKSAL 16 Ocak 2021 15:52 BU SEVDA HİÇ BİTMEZ SVG HOCAM