Koskoca bir hiç


Bursaspor 90 dakika boyunca sahada savruldu durduÜç aylık boşluğun ardından maç oynamak ve üstüne üstlük suni sahada oynamak zordur kabul ediyorum, şimdilik bu kenarda dursun Gelelim neler yaptığımıza, neler yapmadığımıza ve neler yapmamız gerektiğine; 90 dakika boyunca acemi ordusu gibi sağa, sola, öne, geriye savrulduk durduk.

Ne ayağa pası doğru uygulayabildik, ne baskı kurabildik, ne de hızlı hucümlarla atak yapabildik.

Yani KOSKOCA BİR HİÇ vardı bugün sahada üst lig hayalleri kuran bir takımın bu şekilde oynama hakkı yoktur.

ligin son düzlüğüne girildiği böyle bir dönemde sahadaki enerji kabul edilebilecek bir durum değil. Anlaşılan, bu hazırlık döneminde suni bir güzel hava sergilenmiş Özlüce'de, -Oyuncularımızın morali yerinde, -İyi çalışıyorlar, -İnanıyorlar, -Başaracaklar, sözleri malesef ki bugünkü saha gibi suniymiş. Son düzlükteyiz beyler, buraya kadar öyle ya da böyle bir şekilde gelmiş olan bu takımın, özellikle bu son dönemde sahada yokları oynamasını bu camia haketmiyor. Ne oynadığımızı, ya da neyi oynamaya çalıştığımızı ben anlayamadım, bir takımın hiç bir tane bile organize hareketi olmaz mı...! Bugün olumlu tek bir organize hareket yoktu sahada ve saha kenarında...!

İnanılacak gibi değil gerçekten...! Oyuncu tercihleri, değişiklik hamleleri, oyun formatı, vs vs gibi konularda teknik ekibin de sınıfta kaldığını söylemek gerek...! Bu şekilde devam edersek play off'a kalmanın bile rahat olmayacağını herkesin bilmesi gerek...! Biten maç tarihte yerini alır, o yüzden ah vah demeden bir an önce herkesin şapkasını önüne koyması ve bir sonraki haftayı kurtarmak için kafa yorması gerekiyor. Umudum mu ?

Hep var... Ama böyle bir ruh (ruhsuzlukla) ve böyle bir formatla (formatsızlıkla) değil...!

Yorum Ekle