Korona ve Ali Potter...


Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın eleştirileri MHP'yi kızdırdı.MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yaptığı açıklamada önce bir dil benzetmesi yaptı.

Neler mi dedi Büyükataman..?

"Yediği kaba pisleyen, çıktığı evi taşlayan, FETÖ’nün yedek akçesi Ali Babacan, kendisine verilen gazla Türk milletini karşısına alacak cesareti bulmuş gözükmektedir."

Son günlerde erken seçim tartışmaları arasında gündemde tutulan Babacan'a sözleri bununla da sınırlı kalmadı MHP Genel Sekreterinin..

"Bu dil; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin, FETÖ’nün boğazına tıkadığı dildir. Bu dil, PKK sevicilerine kıvırıp yutturduğumuz dildir. Bu dil, Türkiye’deki siyasi şubelerine Sayın Devlet Bahçeli’yi hedefe koyduran kaynağı dışarıda bir merkezin dilidir."

Peki ne olmuştu da bu kadar öfkeliydi MHP.,..

Bahçeli'ye dair 'ülkeye hangi faydası dokunuyor' yorumlarıyla yine medya da yer alan Babacan'a karşı MHP Genel Sekreteri Büyükataman'ın şu benzetmesi de dikkat çekici...

"Parmağını şıklatarak demokrasi getireceğini, 30 günde ekonomiyi toparlayacağını söyleyen Ali Potter, korona günlerinde Harry Potter izleyedursun Milliyetçi Hareket Partisi gerekli gördüğü tüm konularda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin kıymetli Bakanlarına katkılarını sunmakta, olumlu icraatlerde de takdirlerini ifade etmektedir. "

Bu konuya dair benim düşüncem çok nettir.

Hele ki hep belirtirim....

Daha 2000'li yılların başında ki analizlerimde bile 'paralel frankeştayn' yorumları yapan...

Hiç bir okul gezisi, ziyretetlerine katılmayan bir gazeteci ve tv yayıncısıyken..

Bugün mantar gibi biten parti genel başkanlarının düne kadar partilerinde niye herşeyi yuttuklarına, ses çıkarmadıklarına, seyirci kaldıklarına dairler inanın beni hiç tatmin etmiyor...

Hele ki ekonomi gibi bir direksiyonu yönetirken bugün 'tu kaka' kültürü...

Çamur at izi kalsın mantığıdır..

Elbet tartışılacak çok şey var...

Ama milleti salak yerine de kimse koymasın...

Topluma mı hizmet edeceksiniz, yoksa Amerika'ya mı?

Bırak sen Fetö'yü elinde oyuncak edeni...

Johann Wolfgang von Goethe'nin şu sözüne kulak ver...

"Kendine hükmetmeyen uşak kaIır"

Yorum Ekle