KENDİNİZE GELİN!


Geçmişiniz unutulmayan zaferler, tadına doyum olmayan mücadeleler ile dolu olunca, ister istemez dönüp dönüp geriye bakıyor, 'neredeeen nereye' diye acı acı iç çekiyorsunuz.2010 yılında ne oynadığını bilen bir takım, nasıl sevineceğini bilemeyen bir şehir doğurmuştu.

Şimdi sahaya bakıyorsun, ne oynadığını bilmeyen bir takım, ne izlediğine anlam veremeyen, sinirden gerim gerim gerilmiş bir şehir doğurdu.
Yıl olmuş 2021, aradan geçmiş 11 sene, şampiyon armanın ait olduğu yere veda etmesi yetmediği gibi, 3 yıldır bu çukurda debelene debelene bir hâl olduk. Vallahi billahi ayıptır, yazıktır, günahtır.

Her sezon bir umutla, "bu sene son, bu kez çıkıyoruz, artık bitiyor bu çile, dönüyoruz, geliyoruz" dedikçe geri gidiyoruz.
Oynadığımız futbola bak, ligde bulunduğumuz konuma bak, şu skorlara bak. Rezillik ya!
Sezon öncesi oluşan olumlu hava, esen tatlı rüzgâr, daha ilk haftadan yerini kaosa bırakınca, aslında bugünleri tahmin etmek çok da güç değildi.
Yine de, "umuttur Bursaspor" dedik, sarıldık iyi niyetimize ve hayallerimize sıkıca...
Gelinen noktada, 3. teknik adamı ile yola devam eden Bursaspor'da, zerre değişiklik yok.
Tamam sihirli değnek yok, yaşanan değişimin bir hafta içinde olağanüstü etki göstermesi elbette beklenemezdi.
Ancak, üzerinizdeki ölü toprağını da biraz atın be kardeşim. Kendinize gelin...

Oynayın..! Oynayın.
Yakışıyor mu taşıdığınız formanın ağırlığına bu mücadele?
Mücadele demişim, özür. Adı her neyse!
Sorununuz ne arkadaş? Sizin derdiniz ne?
O dert her ne ise alın size üç koca hafta boşluk.
Artık çok mu çalışırsınız, yok çalışmak yetmez biraz da oturup düşünür müsünüz, kurşun mu döktürürsünüz, her ne yapıyorsanız yapın.
Hem de acilen.
Bu üç haftanın da "köprüden önce son çıkış" olduğunu bilseniz iyi olur.
Ne bu lige, ne yeni kaoslara bu şehrin artık tahammülünün kalmadığını da...
Ya bu takımdan ne oynadığını, ne istediğini ve nereye gitmesi gerektiğini bilen bir ruh çıkartırsınız ya da hepimizin ruhuna El Fatiha!
Ömrü Bursaspor çilesi ile dolduruyoruz, buna da can derler, reçel kavanozu değil!
Artık idrak edin;
Burası yol geçen hanı da değil!
Öte yandan;
Bu formayı ilk gördüğümde gerçekten çok beğenmiştim. Fakat takımın oynadığı futbolu, giydiği formanın rengine benzeteceğini hiç hesaba katmamıştım.
Eksik olmayın, sayenizde içimiz karardı.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Alemdar 26 Eylül 2021 21:29 O sene bu sene değil, anlaşıldı. Küme düşmesinler bari bu futbolla!

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mert 27 Eylül 2021 10:23 Transferleri Ankaragücü gibi erkenden yapmamanın ve bu ligi bilen sertliğe dayanıklı oyuncular almamanın cezasını çekiyoruz.