KAOSLAR VE SONUÇLARI


Bursaspor Camiası yaşadığı kaosların üzüntüsünü çekerken sonuçlarını da sahada yaşıyor.Hafta içi bakıyorsunuz aylardır sakat olan genç oyuncu menajerlerin aklını çelmesiyle amatörce yapılan bir sözleşmeden yararlanarak oynamadığı sezonun parasını alıyor.  

Bu durumda sahada ter döken oyuncular ne düşündüler acaba? “Adama bak yattığı yerden parasını aldı” dememişler midir sizce? 

O ödeme için para aranırken yöneticiler adeta buhran geçiriyorlar. Bu sefer maça 1 gün kala sosyal medyadan yardım alamadıkları yerlere bombardımana başlıyorlar. Ya biz – en azından ben- basın mensubu iken maç havasını değiştirecek haberleri ve gündemleri görmezden gelmeye gayret ediyorum, yöneticiler bunu nasıl düşünmez akıl alır gibi değil.  

Haklı da olsan gerektiğinde susup kriz yönetmeyi bileceksin. Zamanı gelince en azından maçtan sonra konuşursun. 

Kadroya bakıyorsunuz takımın en aklı başında adamlarından olarak görünen ve geçen sezonun parlayan yıldızlarından Emirhan yedeklerde bile yok. Olmayışının açıklanan sebebi ise zerre inandırıcı değil.  

Emirhan’ın bu sezon kafasını işgal eden sorunlarının futboluna yansımaya devam etmesi, yönetiminde gözden çıkarmasının gerçek neden olduğunu az çok tahmin edebiliyoruz.  

Geçen senenin iyilerinden; ama bu sezonun dökülenlerinden devam edelim.  

Onur Atasayar bu sezon yenen gollerin baş kahramanlarından. Bu oyuncunun kötü bir savunmacı olduğunu uzun zamandır düşünüyorum. Ancak en azından çıkışlarıyla hücuma katkı verirdi. Bu sene o da yok. Sayesinde rakipler sol tarafı otoban gibi kullanıyor. Bu kadar kötü oyun ve bunun haftalardır sürmesi kendini sahaya vermediğinin net bir göstergesi. Neden vermiyor, bilerek mi oynamıyor soruları kafalarda dönmeye başlamış durumda. 

Aynı şekilde geçen sezonun asist kralı Burak Altıparmak’ta artık sabırları zorluyor. Burak çok büyük bir yıldız falan değil; ancak bilinen performansının çeyreğinde bile değil. Sezon başı transfer anlaşmasında yaşadığı sıkıntılar mı hala aklında bilemiyorum; ama o da yaşanan başarısızlığın baş kahramanlarından. Adeta atılmak için yaptığı faul de gözlerden kaçmadı. Burak varsa bir derdi dile getirmeli. Bu şekilde takıma zarar veriyor.  

Özellikle Burak, Onur ve Emirhan için birçok taraftarın bilerek kendilerini vermiyorlar görüşünü taşıdığını ifade etmek istiyorum. 

Takımın yenileri arasında bir şeyler yapmaya çalışanlar var. Ancak özellikle biraz iyi ve çıkış yakalayan takımlar karşısında onların da etkileri azalıyor. Özellikle İsmail Yüksek’in isteği, kazanma azmi takımın diğer oyuncularında olsa her şey çok farklı olabilirdi; ama yok maalesef. Maçın başında yaptığı iki presin rakibi nasıl zorladığını hepimiz gördük.  

Bruno da takımın iyilerinden. Hemen her maç sahneye çıkıyor. Yeteneklerini konuşturuyor; ancak  bazen O da yeterli olamıyor. Namık bir türlü istikrarı yakalayamıyor. Saman alevi gibi bir görüntü veriyor. Kaleci Erhan da öyle maç alan kaleci görüntüsünden uzak performansına devam ediyor.  

Özetle işin baş aktörleri oyuncu grubu yeterli seviyede değil. 

Hocaya bakalım… Cezalılar var, yerlerine tercih ettiği isimleri çok fazla tartışmaya gerek görmüyorum. Ancak gerçek stoper Taha varken Kubilay'ı otaya koymazdım diyebilirm. Kerem ve Bruno gibi savunması zayıf iki orta saha ile bu tip rakiplerde zorlanılıyor. Yine maç boyu yaşanan buydu.

Evet ben olsam Taha ile başlardım diye düşüyordum; ancak Taha’nın yaptığı hata da mazur görülecek gibi değil. Göz göre göre atılacak hareket yapmak nedir?  

Bizati Hoca’ya dönelim. Oynadığı hemen her maçta farkını ortaya koyan, Vefa’yı hala göremeyen bir Hoca da kendini sorgulamalı. Hem hızlı, hem kreatif, hem gol hem de asist özelliği olan, rakip defansları dağıtabilen Vefa’yı kadroya monte edememek kenar yönetiminin başarısızlığıdır.  Takımdaki motivasyon eksikliği de tabi ki öyle. 

Çok da fazla uzatmaya gerek yok. Yönetimsel hatalar, transferlerin 2-3 isim hariç beklenenin çok altında kalması. Eski isimlerin isteksiz oyunları. Hoca’nın hataları Bursaspor’u bu noktaya getirdi. 

Bu saatten sonra toparlanmak mümkün mü peki?  

Bütün iş yönetim kurulunda bitiyor. Ancak şu ana kadar özellikle sportif alanda sergiledikleri performans ile çok umut verdiklerini söyleyemiyorum maalesef ki. 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı ERSİN 21 Kasım 2021 09:13 Futbolcu sırtını kulübe, armaya dönemez. Kişiye, başkana kızabilirsin fakat Bursamıza küsmek nedir? Paranı almazsın şikayet, iyileştirme yapılır paranı maaşını zamanında alırsın yine şikayet. Çık topunu 90 dakika bam bam oyna be kardeşim. Aldığın paranın hakkını sonuna kadar ver. Yazıktır, günahtır, ayıptır. Bazen başkana da üzülüyorum. Adam parası ile eziyet çekiyor. Hiç birimiz bu tabloyu hak etmiyoruz. Bahsettiğiniz futbolcular çok belli kafalarında bitirmişler, bizde onları sildik.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Dr Murat Kaya 20 Kasım 2021 23:29 Sizleri de takdir etmemek mümkün değil... Bu tabloya yorum yapabilmek bile başlı başına büyük bir iş..

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Kestane değil efsane 20 Kasım 2021 23:51 Başkanin biraz tecrübe kazanmaya ihtiyacı var. Asil açık olan durum bu. Bu sene icin tek umut playoff. O da olmazsa sağlık olsun seneye çıkarız da bu sene en kötü senaryoyu görüp bir alt lige düşmeyelim!!

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ekrem Hayri Peker 22 Kasım 2021 11:21 Merhaba 1-Takım kadrosunu hocanın yaptığına inanmıyorum. 2-Seni playofa bırakan gençleri silip 17 transfer yapıldı.Oturmuş kadro dağıt 3-Takımı tanıyan hoca gönderildi. 4-Üç hoca değişti. 5- Gençlere, gelen hocalar ve yönetimlere küfreden sözde taraftarlar... 6-Bütün bunlardan sonra gençler neden eski havasında değiller... Önce üyeler ve taraftarlar kendini sorgulasın. Yönetim de tüm futbolculara ayrı ayrı birer psikolog bulsun.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Gerçekçi 21 Kasım 2021 20:03 Kaoslara aldırmadan öncelikli hedefler belirleyip peşinden koşmalıyız. Şu an için hedef playoff. Uzak değil. Önümüzdeki 2 maçı alırsak moral olur.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Winner 21 Kasım 2021 10:14 Geçen senenin kadrosuna bi kaç takviye ile is yürürdü. Maalesef işe baştan başlandı. Bu arada gençler de piyasadan 1-2 teklif alınca iyice “havalandılar”. Sonuç olarak yine hüsran. Play-off’a hala kalınabilir ama olmazsa da üzülmeye gerek yok. Seneye emin adanur işleri oturtur. Benim korkum iyice kopup aşağı yuvarlanmak. O yüzden önümüzdeki 3 maç çok önemli