KAHRAMANLAR  


Ligin ikinci yarısına Adana deplasmanında Demirspor’u yenerek başlayan Bursaspor, 3 puan alarak büyük bir galibiyete imza attı.    Maça Mustafa Er defansı kalabalık tutup kapılan toplarla kontraya çıkmayı hedeflemişti. İlk yarı bunda başarılı olamadı, atağa çıkarak hedefi bulan bir gol denememiz olmadı. Demirspor ilk yarı gole çok yaklaştı buldu. 3 pozisyonun ikisinde Ataberk’in kurtarışlarını izledik. Onlar gol olsaydı maç daha ilk yarı bitmiş olurdu. İkinci yarıda Demirspor’un üstünlüğü vardı.
Bursaspor takım halinde ceza sahası içine gömülerek müdafaa yapmaya çalıştı. Bu da rakibe büyük avantaj sağladı üst üste pozisyonlar yakalayıp acemice harcadılar.  Bursaspor her zaman olduğu gibi Burak Kapacak’a atılan ters topların bir benzeri Onur’a atıldı. Bunu harcamayıp gol yapınca avantajlı duruma geçtik. Gol sonrası Bursaspor’da değişen bir şey olmadı Demirspor yüklendi kaçırdı.
Ataberk kurtardı nihayetinde kornerden yediğimiz bir golle skor eşitlendi. Oyunun sonlarına doğru rakip yüklenirken defans güvenliğini unutunca kontradan Kapacak ve Ali iş birliğiyle golü bulduk ve büyük bir başarıya imza attık. Oyunun genelinde Bursaspor kötü bir oyun ortaya koydu iyi defans yaptığı gibi görülse de rakibe çok pozisyon verdiler. Çoğunlukla rakibin ataklarını faulle durdurma yoluna gittiler birkaç oyuncumuz maç boyunca sahada varlıkları belli değildi bu yüzden eksik oynamak zorunda kaldık.                               
Maçta Demirspor hocası yaptığı yanlış oyuncu tercihleriyle maça damgasına vururken kalecimiz Ataberk yaptığı sayısız kurtarışlarıyla Mehmet Akyüz kaçırdıklarıyla gecenin kahramanları oldular.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Haluk keskinel 23 Ocak 2021 22:08 Öncelikle oynanan oyunla ilgili yazına katılıyorum. Tebrik ederim. Bende bu üst üste alınan galibiyetlerin. Nedeni oynaya oynaya kazanmayı öğrendiler. Ligin ilk yarısında bir çok maç kaybetmiştik. İşte o artık geride kaldı. Şimdi öne geçince maçı tutmayı kazanmayı beceriyorlar.tüm Bursaspor camiasına hayırlar getirir. İnşallah