İSYANKAR YAŞAMA BİRKAÇ ÖRNEK


Açıkçası benim jenerasyonum (35-45 yaş arası) tam bir kültür kaosu yaşayan nesil.Tek kanallı yayın yapan televizyonla büyüdük, birden çoklu kanallara geçtik. Jetonlu ankesörlü telefonlar kullanırken, hayatımıza aniden cep telefonları girdi. Mektup veya kartpostal kullanırken, elektronik posta kullanmaya başladık, mahalle kahvehanelerinde buluşurken uluslar arası kahve zincirlerinin şubelerinde buluşmaya başladık ve bu değişim kısa zamanda gerçekleşti.

Aslında bir günlüğüne olsa da, bu duruma karşı çıkabiliriz ve o çok eski olmayan günleri yeniden yaşayabilir, günümüz sisteminin bize dayattıklarına karşı çıkabiliriz.

Örneğin, haftada bir kez olsun “Junk Food” yerine, evde güzel zaman geçirerek her şeyiyle harika bir yemek hazırlayabiliriz.
İmkanınız varsa gün içerisinde kredi kartı değil de alışverişlerinizde nakit kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı, kuaför zincirleri yerine, mahalle berberinde kestirebilirsiniz. Yapay parklara gitmeyerek, doğal ve nefes alabileceğiniz yerleri tercih edebilirsiniz.
Hatta gün içerisinde bir bankadan telefon geldiyse, ahizeyi kapatmayın ve dinlemeyin, meşgul edin ki, bu şekilde başkasını belli bir süre rahatsız etmelerine engel olabilirsiniz.

Elbette bu yazdıklarım basit örnekler, ben hedonist bir insanım, arada bir size aktardıklarımı uygulayınca çok daha mutlu oluyorum.
Bence sizler de deneyin, inanın çok mutlu olacaksınız.

Yorum Ekle