İstihdamı paylaşmak


Geçtiğimiz hafta şöyle bir e-posta aldım.'Yalçın bey, merhaba. İstihdam ve işsizlik üzerine yazdığım 'İstihdamı Paylaşmak' isimli kitabım yayınlandı. Bu kitapta sizin iş beğenmeme ile ilgili yazılarınıza atıf yaptım. Bana adres verebilirseniz kitabı size hediye etmek isterim. Selamlarımla.'

Elektronik postayı gönderen beyefendinin adı Mevlüt Tatlıyer.
Medipol Üniversitesi'nde İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde Öğretim Üyesi.
Adresimi kendisine ilettikten kısa bir süre sonra kitap elime ulaştı.
Kitabı bütün gün inceledim, istihdam üzerine yazılmış ve gerçekten faydası olabilecek bir eser.
Bir akademisyenin kitabında benim görüşlerimden faydalanmış olmasının ise benim için ayrıca mutluluk ve gurur verici olduğunu itiraf etmeliyim.
Hocam kitabın önsözünde 'bu kitaptan kaynak göstererek alıntı yapabilirsiniz' diye de mütevazi bir şeklide belirtmiş.
Hocam emin olabilir ki bu kitaptan ben de, üniversiteler de ve özellikle işsizlik üzerine kafa patlatan sağduyulu kuruluşlar da kapsamlı bir şekilde istifa edeceklerdir.
Kitap bütün D&R mağazalarında satılıyor.

Günümüzün en önemli konularının başında belki de istihdam yer alıyor. Keza İstanbul Büyükşehir Belediyesi de şehrin çeşitli yerlerinde istihdam ofisleri açmaya başladı.
Bence çok güzel bir fikir, çalışmak isteyenler ile çalıştırmak isteyenleri buluşturacaklar. Belediyedeki ilgili kişilerin de bu kitaptan faydalanmasını ivedilikle tavsiye ederim.
Ülkemize sosyal ve ekonomik bir fayda sağlayan her bireye, dünya görüşü ne olursa olsun ben kendi adıma minnettarım.
Son olarak düşüncelerimden ve yazılarımdan istifade edilmiş bir kitabın varlığının en az kitabı yazan, emeği geçen insan kadar beni mutlu ettiğini belirterek saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
Ne mutlu ülkeme ki böyle özverili ve yürekli insanları var.
Saygılarımla.

Yorum Ekle