sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


İşte BUTGEM aklı...


BTSO yönetiminin başından bu yana en çok odaklandığı konulardan biri, yüksek teknoloji, nitelikli insan kaynağı oldu. Buna dair de sürekli uğraş içindeydi. Stratejisini de böyle geliştirdi.Oda'nın Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM'de yol haritasını yerinde uyguluyor.

Avrupa Birliği'nden aldığı destek dikkat çekici..

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı (İKG PRO) çağrısına başvurulan ‘Sanal Gerçeklik İle Yüksekte Çalışma Eğitimi Verilmesi’ projesiyle 2 milyon liranın üzerinde ki kaynakla yeni nesil sanal labratuvarlar kurulacak...

Bunun adıda mesleki eğitime yeni bir soluktur.

Her yıl 3 bine yakın gence meslek edindirme ve geliştirme kursları veren BUTGEM'den bugüne kadar da 30 bin kişi yararlanmış durumda.

Burada aslolan rakamlardan çok vizyondur..

Geliştirilen projeler..

Sağlanan kaynaklardır.

Avrupa Birliği'de doğru altyapıyla hazırlanan projeleri karşılıksız bırakmıyor.

Peki bu konuda BTSO Başkanı İbrahim Burkay neler söylüyor?

“Özellikle çok tehlikeli mesleklerde yüksekte çalışma kültürünün oluşturulması, kurumun altyapısı ve işbirliği kapasitesinin güçlendirilmesinin yanı sıra insan kaynağının kapasitesinin güçlendirilmesi projenin ana amaçlarından birisidir. Bu projenin hayata geçmesi ile çok tehlikeli sektörlerde İSG risk analizlerinin yapılması sağlanacak. Ayrıca BUTGEM‘de yüksekte çalışma İSG alanlarının kurulmasının yanı sıra hedef kitleye İSG kültürü ve bilinci kazandırılması amaçlı eğitimlerin verilmesine imkan oluşturulacak. İSG alanında interaktif yayınlar oluşturularak toplumun geneline yaygınlaştırılması da faaliyetler arasında yer alacak. Şu an hali hazırda yürümekte olan BEBKA destekli diğer meslekleri kapsayan farklı bir sanal gerçeklik uygulama projesi ile birlikte, BUTGEM mesleki eğitimde sanal gerçeklik uygulamasının ülkemizdeki en büyük uygulayıcısı durumuna gelecek.” 

Dediğim gibi ...

Yarın adına önemli bir hamle..

Sonuçta hangi cihazı yaratırsak yaratalım..

Üretirsek üretelim..

Hepsi insan odaklı..

Ve insana yaptığımız her yatırım yarın bu kaynağın kalitesiyle dahada büyük katma değerler yaratacak..

Yani BTSO'nun projelerini...

BUTGEM farkındalığı ve vizyonunu da böyle okumakta yarar var..

Yorum Ekle