HESAPLAR TUTMADI


Ligde bir türlü üstünlük kuramadığımız rakibimiz Menemenspor’a mağlup olarak galibiyet hasretimizi 5 haftaya çıkardık.Oysa bu hafta içi oynanan maçlara baktığımızda elimize büyük avantaj geçmişti bugün galip gelebilseydik play-off grubuna bir adım daha yaklaşarak umutlarımızı taze tutacaktık.
Maalesef yaptığımız hesaplar şaştı ve umutlarımız ilerleyen haftalara kaldı. Bu maçın hiçbir mazereti yok. Maça, Onur hariç tam kadro ile başladık. Menemenspor öne çıkarak top yapmamıza izin vermedi. Kaptığı toplarla kalemize geldiler aceleci davranmasalar istedikleri skoru rahat bulacaklardı.
Bursaspor adına ilk yarıda söyleyeceğimiz olumlu hiçbir şey yok. Topu tutamayan atak organizasyonu yapamayan rakibin oynamasına izin veren bir takım izledik. Maçın ikinci bölümünde rakip yine ayağa pas yaptı pozisyonlara girdi, bulduğu golle maçı alıp evine döndü. Bursaspor sadece ilk yarının tekrarını sergileyerek bu sezonun en kötü futbolunu oynayarak çok büyük bir hayal kırıklığına imza attı. 
Son beş haftada alınamayan 3 puanın gol atamamanın kötü oyunun bir mazereti olamaz. Futbolcular formsuz olabilir tamam onu anlarız bunun çaresi takım oyunu olur, birlikte hareket eder rakibi bozarsın bunu da yapacak takımın teknik adamıdır.  Bu akşam yine oyuncuların görev yerleriyle oynayarak rakibe kolaylık sağladı ve oyuna eli değmedi. İşin en ilginç yanı Burak Kapacak ve Furkan Emre Ünver’i forvette görmeniz oldu.
Bu iki oyuncu yetenekleri dahilinde basket takımımızda oynar fakat santrafor oynayamazlar.  Netice kaybedilen sadece 3 puan değil, play-off şansımız oldu. Son beş maçta oynanan kötü futbol gol kısırlığımız bizi endişeye sevk etti. Bu kötü gidişe Akhisar maçıyla dur diyemezsek 1. Ligde kalıcı olduğumuzu tescil ederiz yaptığımız hesaplar bugün şaştığı gibi başka bir hesaba gerek duymayız lütfen toparlanın ve size yakışan futbolu oynayın.

Yorum Ekle