Hazırlık maçı bile olsa


Bursaspor, Antalya Side’deki hazırlık kampında ilk sınavını kardeş kulüplerden Trabzonspor ile yaptı.Belek’teki Maxx Royal Resort otelin sahasında karşılaşmanın yapılması ve tribünlerin olmaması nedeniyle iki takımın taraftarları maça alınmadı.

İbrahim Üzülmez’in sahaya sürdüğü on biri görünce, teknik direktörün kafasındaki kadronun yapılan çalışmalar sonrasında şekillendiğini görmek sevindirici.

Abdullahi Shehu, Nijerya’dan izinli olması nedeniyle takıma geç katılınca oynamaması doğal. Onun yerine Üzülmez İsmail Çokçalış’a görev verdi.

Kardeş Trabzonspor’un başında şampiyon Bursaspor’un kadrosunun yer alan Hüseyin Çimşir teknik direktör olarak ilk sınavına çıkıyor.

Görülen şu ki iki takımı da ilk gördüğümde sanki lig maçına çıkıyormuş gibi ideal on birlerini sahaya sürdü. Hatta yeni transfer Badu N’Diaye bile kadroda yer alıyordu.

Tipik bir hazırlık maçı. Tempo yüksek değil. Orta alan mücadelesi şeklinde. Bursaspor ilk 25 dakikalık bölümde iki net pozisyon buldu. Recep Aydın ve Seleznov’un şutlarında Trabzonspor kalecisi Erce Kardeşler başarılı kurtarışlar yaparak gole izin vermedi.

Ancak şunu unutmamak gerekir;

Ligde olduğu gibi hazırlık maçı da olsa Trabzonspor önünde özellikle ceza alanı civarındaki geri paslar tehlikeli oldu. 30. dakikada Emirhan ve Diarra’nın uzaklaştıramadığı topu rakibe kaptırdılar. Sonuçta kaleci Çağlar yaptığı kurtarışlarla gole izin vermedi.

Maçın ikinci yarısında iki takımda sıkça oyuncu değiştirdi. Bursaspor’un gençleri ile Trabzonspor’un alt yapısından gelen gençleri gerçekten sahaya yüksek tempoda maç oynadılar.

İki tarafta savunmada dikkatli olunca futbolun meyvesi olan gol bir türlü gelmedi. Bursaspor olarak takviyelerin de katılmasıyla birlikte ilk yarıdan çok farklı olacağımıza inanmaya başladım.

 

TRANSFER PAZARLIĞI

Başkan Mesut Mestan ve Sportif Direktör Selçuk Erdoğan ile birlikte transfer çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyorlar.

Menajerlerle pazarlıklar kıyasıya sürüyor. İki futbolcunun menenejeriyle el sıkışılmış. Ancak isimler sır gibi saklanıyor. Bunun nedeni de sezon başında yaşanan almak istediğimiz her futbolcuya rakiplerin el atıp hem borsayı hem de maliyeti yükseltmeleriydi.

Yorum Ekle