HATIRA KOMBİNELER


Bursaspor Kulübü Hatıra Kombinelerini düzenlenen törenle satışa sundu. Hatıra Kombineleri çok gecikmeli bir şekilde nihayet satışa sunuldu. 

Timsah Arena’da güzel bir tören organize edilmişti. Kent protokolünden, Bursaspor yönetimine ve teknik heyetten futbolculara kadar geniş bir katılım söz konusuydu. 

Başkan Erkan Kamat kombinelerin satışa sunulmasının bu kadar gecikme nedenini “Temliklere takılmaması için" diye açıkladı.  

Keşke bu sorun daha önce halledilebilseydi. Zira bu tip kampanyalarda zamanlama ve camianın içinde bulunduğu hava çok önemlidir. Neyse olan oldu artık.

Bursaspor Yönetin Kurulu, Belediyeler ve BTSO hemen tören anında binli rakamlarla kampanyaya katılım gösterdiler.  

Belediyelerin aldıkları adetler biraz daha fazla olmalıydı görüşündeyim. Ancak yine kendi adıma teşekkür ediyorum. 

Bu arada Bursa’nın bütün ilçe belediyelerinden bu kampanyaya katılım olması gerekir.  Diğerleri neden yoktu anlamadım.

BTSO’nun ise 1963 adetle katılması hiç yakışmadı. Zira o rakam “Başkan Burkay’ın konuşmasında “Bursaspor’a sürekli destek oluyoruz” sözüyle pek uyuşmadı. 37 bin üyesi olan BTSO’nun ‘En azından’ üye başına 1 adet kombine alması gerekirdi. Kısacası bugüne kadar olduğu gibi ‘Göstermelik’ destekler kamuoyunu hiç tatmin etmiyor. 

BAŞKAN’A DEĞİL KULÜBE DESTEK 

Diğer yandan kamuoyunun bir kesiminde kombinelerin gecikmesi farklı şekillerde yorumlanıyor. Geçmiş yönetimlerde yaşanan bazı olumsuzluklar taraftarların canını yaktı haliyle. Bu nedenle katılmak istemediklerini ifade edenler olduğunu görüyoruz.  "Kongre yaklaşıyor ondan yaptılar" diyenler de var.

Ortaya koydukları sebepler yüzde yüz haklı olsa da Bursaspor’un içinde bulunduğu durum itibariyle kulübün her Bursasporlunun desteğine ihtiyacı olduğu da ortada.  

Şahsen Yazıcı sonrası tüm başkanları çok ağır eleştirdim. Hatta sizlere yansıtmadım; ama bazılarıyla çok sert tartışmalarım oldu; ancak 'sırf kulübe destek olmak adına' o kavgalı olduğum başkanların görevi sırasında gidip Bursastore’den alışveriş yapmaya gayret ettim. Çünkü kişiler umurumda değildi, kulübün her delikli kuruşa ihtiyacı olduğunu biliyordum.  Tüm Bursasporluların da bu şekilde davranması gerektiğini düşünüyorum.

BİZ KATILMAZSAK DESTEK İSTEYEMEYİZ 

Erkan Kamat’a da kızıyorum. Acilen kongre kararı alması ve kesinlikle bir daha da aday olmaması gerektiğini düşüyorum. 

Ancak Başkan’a kızsak da eleştirsek de biz üzerimize düşeni yapmalıyız. 

Mustafa Er ve öğrencilerinin mücadelesi için bunu yapmalıyız. 

Kulübün elektrik vb. gibi borçları nedeniyle bizleri utandıran bir şekilde medyada yer almaması için yapmalıyız. 

Aylardır maaş-tazminat bekleyen personel için yapmalıyız. 

NE CEVAP VERECEĞİZ?

Bakın eğer Bursasporlu taraftarlar bu kampanyaya katılmazlarsa şehrin diğer kesimlerinden kulübe nasıl destek isteriz? 

“Taraftar bile kulübe üç kuruş para vermiyor, biz neden verelim?” dediklerinde ne cevap vereceğiz? 

Yarın pek de haz etmediğimiz kulüpler FB-GS-BJK deplasmanı olsa gidip o kulüplerin kasasına girecek 100-150 liralık maç biletlerinden almayacak mıyız?  

Evet alacağız. Yani sevmediğimiz o kulüplere para kazandıracağız. 

Öyleyse zor durumdaki kendi kulübümüze neden kazandırmayalım?  

Kişilere kızarak böyle kampanyalara katılım göstermemek olmaz. 

Biz üzerimize düşeni yapalım da gerisi onlara kalmış. 

Kulüp yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. Bu çukurdan ancak şehrin gerçek manadaki desteği ile çıkabiliriz. 

İlaveten kulüp organizasyon yapıp kentteki tüm firmalara ve markalara ulaşarak kombine alma çağrısı da yapmalı. 

Biz Bursasporlular yarın öbür gün bu ligden çıkarken de inşallah Süper Lig’de yine kupalar kaldırırken de şu an verdiğimiz destekle zamanında o kupaların ucundan tutmuş olduğumuzu bilelim. 

Bursasporlu bir taraftar, kongre üyesi ve basın mensubu olarak, tüm Bursalıları, Bursasporluları ve şehirde ticaret yapan tüm firmaları, hatıra kombine kampanyasına katılmaya davet ediyorum. 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sercan 06 Mart 2021 12:46 Sosyal medyada atıp tutan taraftarlar şimdi yan çizmeye başladılar yokşimdi zamanı mı geç kalındı vs vs

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mustafa Sapçı 06 Mart 2021 09:27 Bir kongre uyesi olarak bu hatıra Kombinelerin düzenlenen tanıtımdan neden haberim olmadı kısa mesajla bilgilendirme yapılamazmıydı

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı HALUK ÜLKÜ 06 Mart 2021 08:33 Doğru demiş. Herkesin elini taşın altına koyması gerekir . Başka Bursaspor yok.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Umut Yiğit 05 Mart 2021 20:24 Murat bey, BURSASPOR'un resmi sitesinden bakabilirsiniz. Online ve bursastore üzerinden hatıra kombine satışı yapılmaktadır.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Murat Tekyönder/Brightatone 05 Mart 2021 16:28 Sevgili Tarık.. Nasıl ulaşabilirim. on/line satış varmı.