HASARSIZ ATLATALIM


1.Lig fikstürünün 25. maç gününde, özellikle son 3 haftada aldığı sonuçlar ile bir nebze düşme korkusundan uzaklaşan Boluspor deplasmanına çıktık. Boluspor için mağlubiyetin pek bir değişikliğe yol açmayacağı fakat Bursaspor 'un kazanması halinde Play-Off yarışında tekrardan ciddi adaylardan olacağı bir maçtı.Geçen maçta gördüğü kırmızı kart nedeniyle 2 maç ceza alıp, kulübede yer alamayan Mustafa Er, bir çoğumuza göre sürpriz kadro tercihleri ile takımı sahaya çıkardı. Yokluktan dönüşünü hasretle beklediğimiz Onur Atasayar'ı tamamen hazır görmemiş olacak ki, bu kez o bölgede Ozan İsmail Koç'u denemiş. Son haftaların formsuz ismi Batuhan Kör' ün yerine de Özer Hurmacı'yı kanada monte edip, Ramazan'a orta üçlüde şans vermeyi uygun görmüş.

Maçın ilk yarısında tamamen silik görüntüdeydik. Boluspor' da çok fazla pozisyon bulamasa da topun mutlak hakimi, daha derli toplu olan taraftı. "Tek bir isabetli şut atamadan ilk yarı bitti." dersem, izlemeyenler için durumun vahametini gözler önüne sermiş olacağımı düşünüyorum.

Maçın ikinci yarısının başlarında Boluspor golü bulup öne geçti. Bu dakikadan sonra takımızdan aksiyon beklerken rakip üst üste bir kaç tehlike daha yarattı. Neyse ki bu pozisyonlarda Ataberk başarılı kurtarışlar yapıp, takımı oyunda tuttu.

Maçta iki tane kırılma anı var. Bunun ilki 63. dakikada takımızın yaptığı 3 oyuncu değişikliği oldu. Özer, Berat, Burak Altıparmak oyundan çıkarken yerlerine Tuğbey, Batuhan Kör ve Onur Atasayar girdi. Bu dakikadan sonra Bursasporumuz üçüncü bölgeye daha fazla girişimde bulundu. Nitekim bu anlardan birinde Onur 'un sol taraftan yaptığı ortaya Bolusporlu oyuncu Emin Bayram' ın dokunuşu ile kendi ağlarına topu göndererek durumu eşitledi. Bu golün moraliyle ikinci gol için baskı kuracağımızı düşünürken, bulduğumuz golün hemen akabinde Ataberk kalesinde çıkıp rakip oyuncuyu ceza sahası dışında düşürünce, hakem mutlak gol şansı olarak değerlendirip kırmızı kartı gösterdi. Bu da maçın ikinci kırılma anı oldu. Bu dakikadan sonra oyunun kontrolünü yne Boluspor aldı. Kalemizde gol ararlarken, Batuhan Kör ile kaçırdığımız gol ile belki de herşeye rağmen kazanabileceğimiz bir maçı, 87. dakikada kalemizde gördüğümüz gol ile mağlup bitirdik.

Bu skor ile Play-Off şansımızı artık mucizelere bıraktık. Futbolcu kardeşlerim ve teknik kadromuz için "Sezonun geneli itibariyle hem puansal olarak, hem de oynanan maçların bir çoğunda oyun olarak beklentilerimizin üzerinde bir oyun ile geçirdiler." dersem, yanlış olmayacağını düşünüyorum. Buna rağmen kalan maçlarda inşallah ellerinden gelen gayreti en üst düzeyde gösterip, ligi bitirebileceğimiz en üst düzeyde bitirmeyi umut ediyorum. Zira Bursaspor 'un hedefsiz kaldığı zamanlar, Bursaspor camiasının en kaotik zamanları oluyor. İşler iyi giderken içeriye atılanlar dillenmeye başlanınca, ortalık çekilmez bir hale geliyor. Umarım kalan haftaları camia olarak en az hasarla atlatırız.

Yorum Ekle