HARÇ BİTTİ YAPI PAYDOS!


Başlıkta asılı lafı ben uydurmadım; inşaatçılar kullanır. Timsah Arena’daki dünkü yenilgi sonrası bende Bursaspor’a yönelik öyle bir yakıştırma yaparak ‘sezon bitti yenisine bakalım’ diyorum...Balıkesir mağlubiyetinden sonra dün geceki Menemen oyunu hemen hemen ‘tamam mı devam mı’ maçıydı. Hem puantaj hem de psikolojik açıdan bu karşılaşmanın berabere bile bitmesi Bursaspor’un yarınlarını zora sokar, verilecek en küçük kayıp sonun başlangıcı olurdu. 

Öyle de oldu ama hiç hayırlı olmadı.

Koca sezon tutunmaya çalıştığın, hatta bir elinle abandığın ‘Play-off’ ümidini öbür elinle ittin, devasa bir camianın hayallerini bitirdin!

Son 4 haftada verilen kayıplar sonrası şaha kalkması beklenirken devrilen atlar gibiydi Bursaspor...

Yıllardır hiç bu kadar yenilgiye gönüllü bir Timsah izlememiştim.

Gecenin özeti.

Takımda bir iki kişi oynamaya çalıştı.
Kalanlar gireni çıkanıyla Yeşil Beyazlı şampiyon armadanın hayatıyla oynadı.
Onlar kendilerini bağışlamasınlar!
Çünkü dün kaybedilen 3 puanın aslında kaç puan ettiğini sezon sonunda daha iyi anlayacaklar....

Maçın ikinci yarısının başında gelen Omar’ın golünün ardından Ümit Özat’ın ‘1-0’ın üzerine yatmak’ varken, Zenke ile hücum timini ikileyip, forvet arkasını ise gole yatkın Malili Ba ile destekleyerek farkı açmaya yönelik hamlesi Bursaspor’un dün gece sergilediği zavallı halinin acı bir göstergesiydi.

Kimseye bulaşmayayım diyorum ama biri var ki;  ona birkaç laf etmeden de yapamayacağım....

Bir takım düşünün ki; haftalardır sakat-cezalı ayağı ile yoklama kaçağı olan kaptanı günler sonra kurtarıcı ümidiyle çıktığı maçta tek bir olumlu pas veremediği gibi her zaman olduğu gibi yine ‘pijama’ ile oynayarak takıma ve ekran başındakilere uyku getirsin!

Oyunun bitmesine uzatmalarla birlikte daha 35 dakika varken, kolundaki pazupantı arkadaşına teslim ederek ‘benden bu kadar’ diyerek ‘batan gemiyi kaptan olarak terk etsin!’...

‘Yırttırsana, takımdaki o genç kardeşlerine örnek olsana be kardeşim.’

Uğrunda savaşmadığın maç senin değildir.

Yenilmenin de bir adabı vardır...

Rakip takımın kalecisi turuncu kazağı, şortu ve de tozluklarında tek bir çamur ya da çimen parçası olmadan maçı tamamlıyorsa fazla söze gerek var mı?

Özetle; Bursaspor’un yenilmesini engelleyecek güç elbette vardı ama dün gece galibiyeti isteyecek o ruh, başta kaptanı olmak üzere Yeşil Beyazlı futbolcuların genelinde yoktu...

 

 

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sonuna kadar brssprlu 26 Şubat 2021 17:11 Üstad yenilgiye gönüllü 3 yıldır bursaspor için söylenmiş en ideal kelime içimiz yanıyor engel olamadığımız için sonu hayırlı olur inşallah

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ismail Haliloğlu 26 Şubat 2021 14:28 İçi geçmiş bu adamdan daha ne bekliyorlar. Daha önce oyundan alınmasına öfkelenerek-sanki çok iyiymiş gibi-fornasını çıkrıp atmıştı. Daha o zaman bileti kesilmeliydi.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Tahsin 25 Şubat 2021 22:33 Hiç sanmıyorum..Üst geçit girişi düzenlenmeli.. Boşa para harcıyorsunuz.