HADİ YAPIN DA HERKES GÖRSÜN! 


Kulübün adına göre değişen yaptırımları çok net bir örnekle yine yaşıyoruz.“Değerli Bursasporlular, Bursaspor Denetleme Kurulu'nun raporunda Banka Kredilerinin ödenememesi nedeniyle kat ihtarı geldiği bahsi ile 31.12.2021 tarihine kadar 77.671.494 ₺ anapara miktarlı kredinin ödenmesi gerektiği, aksi takdirde kredi ipoteği verilen Soğanlı Mahallesi'nde Yakın Çevre Yolundaki Benzinlik ve Dükkanların nakde dönüşümü için Bankaların işleme başlayabilecekleri anlaşılmakla beraber Yeni Yönetimin transfer tahtasının açılması ile beraber kredi konusu üzerine eğilmesi de gerekecektir.” 

Evet Bursaspor Denetleme Kurulu Başkanı Tayfur Serdar Güllülü’nün açıklaması aynen bu şekilde. 

Bankalara borcu olan ve ödeme güçlüğü çeken Bursaspor'un mallarına o bankaların çökmek üzere olduğunu ifade ediyor.

Ödemiyorsan banka alır tabii, alır da bunu diğer kulüplere yapmıyorsa o zaman itiraz edilir haliyle.

Evet bankalara Bursaspor’un borcunun 20-30 katı borcu olan Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi kulüplerin borçları için herhangi bir malına, mülküne haciz işlemi yaptığını duyduk mu?  

Tabi ki duymadık. 

Üstelik bu kulüpler son 20-25 yıldır bu borçlarını ödeyemiyorlar. 

Bursaspor ise 5-6 yıldır zorlanıyor. 

Ama o ayrıcalıklı ! Üç kulübe her türlü iltiması sağlayan bankalar, söz konusu Bursaspor olunca cellat kesiliyorlar. 

İşte son örneği de görüyoruz.  

Üç İstanbul Kulübünün banka borçlarını iki hatta üç yılı ödemesiz 10 yıla yayan bankalar, Bursaspor’un her türlü ödeme kolaylığı isteğini geri çeviriyorlar. 

Bu konuda desteği olabilecek kişilerin Bursaspor’a destekleri ancak 'lafta' kalınca da yeşil beyazlı kulüp Denetleme Kurulu Başkanı Tayfur Serdar Güllülü’nün bahsettiği tehlike ile karşı karşıya kalmış durumda. Açıklanan rakam ana para, faiziyle kim bilir ne kadar olmuştur

Bursaspor camiasının önceliği transfer tahtasını açılması ve transfer yapılarak Süper Lig’e dönüş iken, bunlar için gerekli olan meblağdan çok daha fazlasını acilen bankalara ödemesi gerektiği aksi takdirde çok değerli olan Soğanlı’daki benzinlik ve dükkanların değerinin altında bir bedelle elden gidebileceği ortada.

Yani yeni seçilecek başkan ne yapsın şimdi?  

Camianın önceliği ifade ettiğim gibi belli. 

Süper Lig’e dönüş için eldeki kaliteli oyuncuların tutulması, tahtanın açılması ve transfer yapılması. 

Hal böyle iken bankalara böyle bir meblağ ödenmesi mümkün değil. 

Bu konuda desteği olabilecek kişilerin de desteklerini beklemek hayal olduğuna göre bankalara ve o bankalara malum kulüpleri kollatan siyasilere seslenmekten başka çare yok. 

Evet Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray'a borçları nedeniyle hiçbir yaptırım uygulamadığı gibi borçları cennet vade erteleyen bankalar ve onlara bu emri veren siyasiler...

Haydi Bursaspor’un çok daha az miktardaki borcu için malına mülküne el koyun da çifte standartınızı, adaletsizliğinizi tüm Türkiye bir kez daha görsün. 

Haydi "Varsa yoksa İstanbul" zihniyetinizi bir kere daha sergileyin.

Haydi bekliyoruz iyice tescilleyin kendinizi ! 

Evet Bursaspor'un kuruluşu1 Haziran'ı tatsız bir gelişme ile karşıladık; ama yapacak bir şey yok. 

İçinde bulunduğumuz mali durumda, gerekli yerlerden destek de alamazken bu yaşananlar şaşırtıcı değil.

Neyse en azından 1 Haziran'da tüm bunları bir kenara koyarak formalarımızı giyip meşalelerimizle Bursaspor'un kuruluş yıldönümünü kutlayalım.

Nice yıllara Bursaspor, İyi ki varsın. Sen çok yaşa.

Yorum Ekle