Gönül gözüyle bakmak


Bazen hayatın telaşesine öyle bir kaptırıyoruz ki kendimizi, yanımızda olan bitenden haberimiz olmuyor. Biz sadece gözümüzle bakıyoruz. Gönül gözümüzle bakmadığımız için, bizim dışımızdaki hayatları da göremiyoruz.Kentin ekonomisinin gelişmesi için yönetime geldikleri ilk günden itibaren önemli çalışmalara imza atan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, gönül gözüyle bakarak, önemli bir sosyal projeye imza atıyor.

Uludağ Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzalayan BTSO, otizmli çocuklara eğitim desteği sunacak.

BTSO’nun son dönemde birçok sosyal projede aktif olarak yer aldığını hatırlatan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, ‘Güvenilir Gıda Tüketelim, İsrafı Önleyelim’ projesiyle 100 okulda eğitim programı düzenlediklerini, hemofili ve talasemi hastası çocuklar için de ‘Kan Kardeşim Olur musun?’ projesine destek verdiklerini anlattı.

BTSO’nun otizmli çocuklar için yeni bir eğitim projesinde yer aldığını ifade eden Burkay, “Otistik çocuklarımız, mevcut eğitim-öğretim ortamlarından yararlanamamaktadır. Bu nedenle bu çocuklarımıza uygun eğitim-öğretim programları geliştirilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Uludağ Üniversitemiz ile birlikte otistik çocuklarımıza daha kaliteli eğitim imkanı sunmak, onları geleceğe güvenle hazırlamak ve topluma kazandırmak için farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Üniversite olarak kente değer katan projelerin içerisinde yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Ulcay, “Bu projeye de Uludağ Üniversitesi olarak bilgi ve birikimizi katarak kentimize fayda sağlayacağız. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Münir Karaloğlu da “Böylesine özel bir projede yer aldıkları için BTSO ve Uludağ Üniversitemize teşekkür ediyorum. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Özel Eğitim Protokolü’nü Karaloğlu, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ulcay ve Vali Münir Karaloğlu imzaladı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, protokol üyelerini, örnek bir projeyi hayata geçirmelerinden ötürü kutladı.

İşbirliği protokolü kapsamında BTSO Eğitim Vadisi Baha Cemal Zağra Otistik Çocuklar Okulu’nda öğretmenlere ve öğrenci velilerine eğitim verilecek.

Söz konusu protokol ile otistik çocuklara verilen eğitimin niteliğinin artırılması hedefleniyor.

Keşke gönül gözümüz ile her zaman bakabilsek.

Sadece bizim gibi olanları değil de bizim gibi olmayanları da görsek ve onlar için bir şeyler yapabilsek.

BTSO'yu bu anlamda böylesi güzel bir projeye imza attığı için kutluyorum.

Yorum Ekle