Futbolsuz Gece


Bursaspor sahasında rakibi  Eskişehirspor’u 2-1 yenerken kötü bir futbol ortaya koydu.    Üst sıralardan kopmamak açısından oldukça önemli bir karşılaşmaydı, Eskişehirspor maça daha dikkatli başladı ve Bursaspor’un oynama alanlarını kapattı böyle olunca orta sahamız top almada ve kullanmada çok zorlandı.
Oyunu kurmak Furkan Emre ve Cüneyt’e kaldı bu iki oyuncu uzun toplar atmaya başladı ve rakip kolayca buna karşılık verdi. Kötü futbolun ortaya konduğu pozisyonun olmadığı anlarda yine defanstan atılan gelişi güzel bir topla buluşan Kapacak golünü attı. Öne geçerek her türlü avantajı ele almamıza rağmen bir türlü istediğimiz oyunu oynayamadık. İlk yarı rakip topa daha çok sahip oldu ve oyunun büyük bir bölümünü sahamızda oynadı.                    
İkinci yarı değişen bir şey olmadı Bursaspor kötü oynamaya devam etti. Duran toptan Cüneyt’in golüyle iki farklı öne geçsek de Eskişehirspor bir türlü pes etmedi ve sürekli golü kovaladı. Son dakikada attıkları gol onları umutlandırsa da süre yetmeyince 3 puan alan taraf biz olduk ve haftayı mutlu kapatmış olduk.                            
Futbolsuz gecede Bursaspor takım halinde kötü oynadı. Ali Akman, Özer Hurmacı, Batuhan Kör, Burak Altıparmak ve gol atmasına rağmen Burak Kapacak üretken olmayınca rakip maçı bırakmadı ve sonuna kadar puan ısrarını sürdürdü.               
Ligin en kötü futbolcularına sahip olan, futbol oynama becerisi olmayan Eskişehirspor karşısında zaman zaman düştüğümüz aciz durum biraz endişe vericiydi maçın iyi yönü kötü oynayıp 3 puan almamızdı.         
Bu akşam belirgin olan başka bir durumda takım halinde savaşamıyoruz mücadele gücümüz ve oyun tempomuz oldukça düşük. Ligin ilk yarısının son haftasına girdiğimizde Keçiören maçından alacağımız sonuç ligde nerede olacağımızı belirleyecek.

Yorum Ekle