Futbolcu Kulüp İlişkisi


Bursaspor’da şimdide kaleci Mehmet Ataberk Dadakdeniz in niye sözleşme imzalamıyor üzerinden algı yaratarak oyuncu üzerinden Bursaspor sevdalılığı sömürüsü yaparak gündem değiştirme çabasında!Sanki Bursaspor da her şey yolunda gidiyor da tek problem oyuncuların sözleşme imzalamıyor olması!

Bakın futbolcular var ise kulüpler vardır,Kulüpler var ise futbolcular vardır. Bu iki unsur bir kurumun camia olmasında en temel taşlardır. İki unsurda birbirinden beslenerek camiaları gündemde tutar geliştirerek yarınlara taşırlar. İkitarafında sorumlulukları vardır, yönetim çağdaş endüstriyel futbolun gereklerini adaletli, hakkaniyetli, ahlaklı, şeffaf, ilkeli bir şekilde yapar iken bu olumlu yönetim yansıması futbolcunun performansına olumlu yansıyacağından kulübün gelişimi, popülaritesi yüksek başarılar elde etmesi oluşacak, camia olarak kuruma bağlılık, destek, büyüyerek artacaktır.

Kulüplerin büyük kulüp olmalarında, hafızaların ve tarihlerinin oluşmasında en belirleyici unsur futbolculardır.

Yaklaşık son 10 sezondur Bursaspor da sözleşme imzalamayan futbolcular ile büyük sıkıntı yaşanmış futbolcular vatan haini ilan edilerek kamuoyunun önüne atılmış ve yönetim beceriksizlikleri bu futbolcular üzerinden hasıraltı edilerek tüm ihale futbolculara çıkarılmıştır.

Genç futbolcuyu yıllardır verim almak için profesyonel futbolculuk düzeyine getiriyor olabilirsin, yaptığın en az 3 yıllık yada 5 yıllık ilk sözleşmede yönetim olarak bazen boş mukaveleye bazen çerez parasına futbolcudan 3 -5 yıl faydalanıyorsun, daha sonra ikinci sözleşmede yine aynı şartlarda yada endüstriyel futbol ekonomisine hiçte uygun olmayan rakamlarda sen Bursasporlusun burasının ekmeğini yedin, hadi bir daha imzala diyorsun, keşke sen yönetici olarak onun kadar Bursasporlu olsan da onun çektiği çileleri çeksen!

Bakın futbolcu aptal değildir oda geleceğini düşünecektir, sana ilk sözleşmede kulüp menfaatine yapabileceğini yapmıştır,2.sözleşmede yönetim olarak sen endüstriyel futbolun gereklerini yaparak futbolcuyla masaya oturacaksın bunu yapmazsan futbolcu endüstriyel futbolun gereğini yapar çünkü oda bir insan idealleri var geleceği var en önemlisi bir ailesi var.

Sonuç olarak işin özü şudur; FUTBOLCUYU YAŞATKİ KULÜP YAŞASIN, KULÜP YAŞASIN BAŞARILI OLSUNKİ CAMİA MUTLU OLSUN, ŞAMPİYON BURSASPOR GELİŞSİN BÜYÜSÜN…

              

 

Yorum Ekle