Erdoğan’ın Bursa’daki akşamında, ‘Teşkilat’ buluşmasında konuşulanlar!..


Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Bursa’da gündüz açılışlar yaparken, önemli mesajlarını, kentin akşamında da gündeme taşıdı.Bursa’nın akşamıyla…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Bursa İl Teşkilatı’yla yemekli buluşması, siyaseten önemliydi.

Daha önce hizmet etmiş eski milletvekilleri, teşkilat yöneticileri, belediye başkanları ve meclis üyelerinin de katılımlarıyla aile fotoğrafı vardı.

AK Parti’nin yerel yönetimi altındaki en büyük anakent olarak, beklentilerin gerçekleşmesine inanç bulunuyordu.

Nitekim…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, Erdoğan’dan “Bursa Şehir Hastanesi ve Terminal-Kent Meydanı raylı sistemlerini yapacağız” sözünü işitiyordu.

Erdoğan, “Bursa, ülkemizin vizyon şehirlerinin başında geliyor.” derken, buluştuğu teşkilata teşekkür ediyordu.

Türkiye geneliyle…

AK Parti’nin, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde MHP’yle beraber yürütülen Cumhur İttifakı’yla kesin ve tartışmasız başarı elde edildiğini söylüyordu.

Genel başarıdaki payı ve Bursa’daki emeği nedeniyle…

Bu doğrultuda Erdoğan, “Gece gündüz demeden, çalışan, ülkesi, milleti ve şehri için koşturan Bursa İl Teşkilatı’nın çok büyük emeği var.” diyordu.

Erdoğan, Türkiye’nin önünde 4 yıl seçim bulunmadığına dikkati çekerken, “Milletin sandıktan verdiği mesajları en doğru şekilde okuyarak, en alttan en tepeye kadar üzerimize düşenleri muhakkak yerine getireceğiz.” ifadesini kullanıyordu.

Cumhur İttifakı’nın süreceğini belirterek…

Öncelikle “MHP ile güç birliği yapmaya devam edeceğiz” diyor ve ardından “Yeni reformlara Cumhur İttifakı olarak, imza atacağız” mesajını veriyordu.

Türkiye’ye hizmet doğrultusunda…

14 Ağustos’ta kuruluşun 17.yıldönümünü kutlayacağını anımsatırken, “AK Parti’nin geleceğini şekillendirme” mesajına da yer veriyordu.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki buluşmaya, Bursa’ya siyaseten ve kamusal hizmetleriyle iz bırakmış tüm isimler, dikkati çekiyor.

Bu doğrultuda…

Faruk Çelik de, dikkatle dinleyenler arasındaydı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’dan memnuniyetle ayrılırken, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, milletvekilleri de memnuniyet içerisindeydi.

Gündüz düzenlenen törenle ilgili olarak...

Aslında ‘çok daha büyük katılımı olacağı, ancak polisin otoyol da dahil olmak üzere, trafiğe getirdiği durdurma ve kısıtlamalar nedeniyle ise mümkün olamadığı’ düşüncesi, AK Parti Bursa İl Teşkilatı’ndaki eleştirel düşünceydi.

Bir dipnot…

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nda, Bursa’dan bir otomobilin tek yönlü olarak İzmir’e gitme ücreti, 120 TL olacak.

İstanbul-İzmir arasındaki tek yönlü gidişin ücreti ise, 256 TL.

Yorum Ekle