Erdoğan ile Aktaş’tan, ‘telefon görüşmesi’


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Büyükşehir' adayı Aktaş'a, telefonla hem kendisine hem Bursa'ya güvenini bildirdi.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dün Cumhuriyet Caddesi’ndeki esnafın davetinde, önemli mesajlar verdi.

Öncelikle…

Bursa’da dünden bugüne hizmet etmiş tüm belediye başkanlarına teşekkür ederek, vefa davranışı gösteriyordu.

İnegöl’e 3 dönem hizmet etmenin deneyiminden söz ederek, Bursa’nın yeni 5 yılı için de iddiasını ortaya koydu.

Göreve gelişinin 1 yıl öncesiyle…

Bursa’nın özellikle öncelikli meselelerine, çözüm ve yol haritalarına odaklandıklarını ifade ediyordu.

Sorunları bildiklerini ve çözmeye hazır olduklarını anlatırken, “Sırtımda küfe yok. Hakkımda soruşturma yok. Hakkımda dava yok.” diyordu.

Göreve seçilirse…

Yönetimsel politika ve istikamete işaret ederek, “Bursa’nın değerini, ekonomisini yüceltecek. Böyle düşünce, karar ve adımları içerisinde olacak. Hep beraber, en yükseğe ilerleyeceğiz.” şeklinde konuşuyordu.

Yarına günler kala…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, erken geldiği Bursa’ya yeniden gelebileceği ve bir miting daha yapacağı söylentileri vardı.

Rakip ittifakın liderleri Bursa’dan öyle umutluydu ki…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen hafta yeniden Bursa’ya gelmiş; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ortak miting de yapmıştı.

Erdoğan gelmedi, ancak…

Geçen haftanın sonunda, telefonun hattının diğer ucundaydı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la konuştu.
AK Parti, tartışmalara rağmen Ankara’yı kayıpsız geçmek istiyordu, ayrıca İzmir’i de kafasına koymuştu.

Erdoğan’da, Bursa’yı kaybetme kuşkusu yok.

Telefon görüşmesiyle…

Aktaş ve Bursa’ya, güvenini vurguladı.

Erdoğan, ‘işi sıkı tutarak yola devam edilmesi’ mesajını verirken, yeni dönemle ‘Bursa’nın 5 yılına himaye ve güç verileceği’ mesajı, yeniden ifade edildi.
Kılıçdaroğlu’nun çok kez gelişine rağmen…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa’ya 2.miting programlamaması, Aktaş ve Bursa’ya güvenini, sonuçtan emin olduğunu gösteriyor.