Erdoğan, Bursa’ya gelmedi, ‘dinletilen’ sesi yetti!


AK Parti’nin, dün Bursa’daki İl Danışma Meclisi’nde ‘danışma’ görüntüsü yoktu, ancak…AK Parti’nin, dün Bursa’daki İl Danışma Meclisi’nde ‘danışma’ görüntüsü yoktu, ancak…

Önde gelen isimlerle…

Türkiye’yi yöneten siyasi irade ve eldeki kamusal yönetimin süregelen bir başarı iddiası ve övgüsü, ortaya konuldu.

Zaten…

Ekranlardan, gazetelerden bilinenler!

Siyasal gündeme bakarsak…

Teşkilatlardan sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in de katılımıyla güç gösterisi ve moral buluşması vardı.

Zaten…

Teşkilat içerisinde ve üyelerin arasında, kurumsal, yönetimsel ve çevresel şikâyet, istek ve hayal kırıklıklarını Ankara’nın bazı katlarına bizzat ve elektronik postalarla iletenler oluyordur.

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın söyleyecekleri, daha önem taşıyordu.

Çünkü…

Salman’ın göreve devam geleceği merak ediliyor ve Aktaş, AK Parti’nin en büyük anakentinin başında bulunuyor.

Haliyle…

Kürsüye yansıyan, özgüven vardı.

Dikkatleri çektiler.

Hükümetin müjdelerini de arkasına almaya başlayan Aktaş, Bursa’nın, tarihsel önem ve önceliğini, icraatla göstereceklerini vurguluyordu.

Efkan Ala ve Hakan Çavuşoğlu’nun konuşmalarından ziyade…

Bursa’nın siyasi ve yerel yönetim otoriteleri olarak Salman ve Aktaş’ın konuşmaları, daha farklı geliyordu.

Hiç kuşkusuz ki…

Kurucu il başkanı ve eski milletvekili Şevket Orhan’ın divan başkanlığını yürütmesi ve yönetimi, buluşmaya canlılık kattı.

…Ve!

AK Parti Bursa İl Danışma Meclisi’nin en çok konuşulanı ve ses getireni ise, canlı telefon bağlantısıydı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililerine seslendi.

Farkı, etkisi de, salonda çınlandı.

Bursa’ya önemle…

Sözlerine başladı.

Erdoğan, “Bursa’dan çıkacak ses, Türkiye için önem arz etmektedir. 2023 hedeflerimiz için Bursa’nın şu anda bulunduğu yerden çok daha önemli bir yere tırmanması en büyük beklentimizdir.” diyordu.

İl danışma meclislerini, kongre sürecinin provası olarak tanımlıyor ve “Bursa’daki salonu doldurmuş olmanız bu konudaki heyecanınızı en güçlü tarifidir.” şeklinde övgüde bulunuyordu.

AK Parti’yi hedef alan siyasi yapılanma girişimlerini gündeme taşıyan Erdoğan, nasihat mesajını paylaştı.

Erdoğan, özellikle “Sağdan soldan, değişik yönlerden aramıza sızmak, bizi bölmek isteyenlere en ufak bir fırsat vermememiz gerekiyor.” demesiyle de uyarısını öne çıkarıyordu.

Bu doğrultuda, “Bizi bölmek parçalamak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Bursa olarak hazır olduğunuza inanıyorum.” şeklinde konuşuyordu.Yorum Ekle