sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Elhamdülillah Türk'üm


Son zamanlarda Balkan Türkleri üzerinden sistematik bir algı oluşturulmak isteniyor. Defalarca bu köşede bunun ne kadar tehlikeli olduğundan bahsettik.

Bizleri kimseler ile kıyaslama yoluna gitmeyin dedik.

En son, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında Suriye’den gelenler ile Balkanlar’dan gelenleri kıyaslaması yoluna giden ORSAM Başkanı Prof. Dr. Ahmey Uysal; Balkanlardan gelenlerin Türk olarak gelmediklerini, Türkçeyi burada öğrendiklerini, işgalden kaçtıklarını ifade etti.

Bana bu söylemler bir yerden tanıdık geldi. Hadi gelin bakalım aynısını kimler söylemiş!

Bulgaristan’da yüzlerce soydaşımızı katleden, 18 aylık bebeği bile şehit eden, yüzlerce insanımızı Belene mahpusunda işkencelere uğratanTodorJivkov ne diyordu?

‘’Bulgaristan’da Türk yoktur. Müslüman Bulgarlar vardır.’’

Yunanistan’da Lozan’a uymayan, Türkleri yok sayan,  günümüzde de hala bu politikayı izleyen, Dr. Sadık Ahmet’i Türk olduğu için hapse atıp, bir suikast ile şehit eden Yunan devleti ne diyordu?

‘’ Yunanistan’da Türk yoktur, kendini Türk hissedenler derhal ülkeyi terk etmeli.’’

Makedonya’da, Türklük mücadelesi veren Yücel Teşkilatını, kurşuna dizdiren Tito’ya ne kadar benziyor söylemleriniz.

Balkanlar’da Türk yoktur demek, sadece azınlık Müslümanlar vardır demek; TodorJivkov’un, Yunanistan derin devletinin, Tito’nun söylemidir.

Bu söylemlerinizi sırf savunduğunuz Suriye politikasını kuvvetlendirmek için ifade etmeniz, sizleri tarihteki en gaddar insanlar ile aynı yere koymaktadır.

Profesör olan birinin, üstelik bir düşünce kuruluşu başkanının bunu cahillik ile söyleyeceğine inanmıyorum. Bu söylemler o kadar arttı ki sistematik bir hal aldı.

Devletimiz bu düşünce kuruluşunun fikirlerine itibar etmeyecektir. Balkanlarda ki Türkiye sevdası yılların devlet birikimidir. Birilerini bu durum rahatsız etse de, Türklük hep ana eksendedir.

Bu tarz düşünceler, günümüzde de Türklük mücadelesi veren Balkan Türklerini zora sokan açıklamalardır. Aslında Balkan devletlerinin ekmeğine de yağ sürmektedir.

Balkan Türklerinden şüphesi olanların yolu elbet bir gün Jivkov’un, Tito’nun, Yunan derin devletinin söylemi ile aynı yerde kesişir.

Son olarak bizim oraların söylemi ile yazımı tamamlamak isterim.

Bizim oralarda,

Sen kimsin? Nesin? Diye sorulduğunda;

Tüm ayrıştırmalara inat, hem Türklüğümüze hem de dinimize sahip çıkmak adına, sadece Balkanlarda duyacağınız,

‘’ Elhamdülillah Türk’üm.’’ Denir.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sami Emin 18 Eylül 2020 21:13 Kircali bölgesi Kilise kuleden tuttunmu tağ junan sinirini kadar türk ve müslümandirlar,jani Çanakcı köjünden baslar türklerin jasadiği jerler ve Koșukavak, Kirli bölgelerine kadar gider.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Mehmet Alev (Kocamustafa) 19 Eylül 2020 15:39 Balkanlardaki Türklerin tarihini hala bazı Türkiye bilim adamları bilmiyor ve bizim gerçek tarihimizi de bilmek istemiyorlar. Biz Balkanlara, M.Ö. 5-6 asırdan tutarak ta Osmanlı dönemine kadar vardık, ve hala varız: İskitli, , Hunu, Tatari, Kumanı, Avarı vs - Kıpçak Türkleriyiz, ve de Türk ağızların zenginliğini taşıyan, hala koruyan kabileler unsurlarıyız. Gelsinler, araştırmacılar, tarihçiler, dilciler köy köy gezsinler ve bizim zengin Türk dillerini yeniden öğrensinler. Tabi ki, Osmanlı döneminden de gelenler çok olmuştur, ama yerli halkı hep kendi ağızlarını korumuştur. Edebiyat dili bir başkadır. Balkan Türkleri kendi ağızları ile gurur duymalıdır. Yıllar sonra nereden çıktı bu ayrımcılık?