Elde var Serdar!


Çarşıda, pazarda, yolda, metroda, alışveriş ya da otobüste dostlar çevirip soruyor; ‘Hocam Bursaspor nasıl?’ diye…Haddimize değil ama sağ olsunlar ‘Bir Bilen’ yerine konmak insanın gönlünü okşuyor, ancak bir o kadar da sorumluluk bindiriyor… ‘Ne olacak Bursaspor'un hâli?' sorusuna muhatap olmaktan hiç hoşlanmam ama sevmesem de o soruyu şimdi bende kendime soruyorum!

Bu sezonda dâhil olmak üzere son 4 yıldır, bir türlü çözüm üretilmeyen üç şeyden çok sıkıldı Bursasporlu…

Birincisi züğürtlük edebiyatı, ikincisi sakatlık haberleri ve de sonuncusu transferde gidiyor-geliyor üstüne hayal kurulu boş teraneler.

Züğürtlük ki; bunun Recep Bölükbaşı ve Ali Ay gibi yakın geçmişteki yönetimlerden miras kaldığını biliyoruz…

Öyle ki; Mesut Mestan ve ekibine devredilen borçlar akıl alır gibi değil!

Maddi açından çok ağır bu yükün çoğunlukla isabetsiz transfer yatırımlarından bugünlere sarktığını artık herkes biliyor ve de işin ilginci de o dönemlerin yöneticileri de bugünü kabulleniyor.

Sakatlık konusuna gelince…

Haftada birkaç kez sakatlık haberi okumaktan darlandı Bursaspor sevdalıları…

Burak Altıparmak, Aykut Akgün, Burak Kapacak, Recep Aydın, Onur Atasayar, Selçuk Şahin, Anıl Karaer gibi isimlerin peş peşe gelen sakatlıkları bıktırdı taraftarı… Sakatlık elbette olacaktır ama süreklilik ve bu yüzden üretimden düşülmesi de can sıkar.

Adam alınırken huyu, suyu, adale yapısı konularının iyi ölçülüp biçilmediği ihtimal dâhilinde…

Ve transfer...

Geride kalan son 3 sezondur ana ya da ara dönemlerde Bursaspor'da bir transfer şıp diye oluversin, hatırlamıyorum…

Bu sıkıntı bugünde sürüyor, bir kararsızlık, bir pazarlık cılızlığıdır sürüp gitmekte, işi koparıp, kotaramıyorlar bir türlü…

Bıçak kemiğe dayanıyor ama ihtiyaçlar bir türlü giderilmiyor… İkinci yarının startı  için geri sayıma geçildi; ‘cek-cak’ çok ama Serdar Özkan’dan başka Yeşil Beyazlı formayla poz veren kimse de yok!

“Hedefe ulaşabilmek için kadro derinliği/genişliği şart” argümanı da olası transferlerin gerekçesi olarak yöneticisinden teknik direktörüne, yorumcusundan taraftarına kadar herkesin dilinde ama ortada bir icraat yok…

İşte bu nedenle de ‘Ne olacak Bursaspor’un hali’ sorusu gündemden ve dillerden düşmüyor…

Yorum Ekle