Duygusal Pazarlama


Bursa'da yine etkili ve güzel bir zirve rüzgarı esti. Bildiklerimizin içine artı değerler katan bu zirveden bana kalan Duygusal Pazarlama ve Markaların Duygulaşması konusunda kullanılan üç madde idi..
Dijital Marketing hazırladığı ve oluşturduğu  BURSA YARINA HAZIRLANIYOR isimli İnteraktif Pazarlama Zirvesiydi..

Mevcut bildiklerimizin içine artı değerler katan  bu zirveden bana kalan  ise Duygusal Pazarlama ve Markaların Duygulaşması konulu sunumdaki  bir firmanın pazarlamaların da  kullandıkları üç madde idi..

Hikaye Anlat
Etki Yarat
Paylaşılmasını Sağla
İnsanlara bir şeyler anlatmak istiyorsanız, onların yarattığınız hikaye içerisine girmelerine olanak sağlayın… Siz anlatmayın, onların deneyim yaşamasını ve anlatmasını sağlayacak ortamı hazırlayın ve sonuçları izleyin..

Duygusal pazarlamanın en etkili planı bu.

Düşünüyorumda; Markalardan beni etkisi altına alan reklam hangisiydi diye, ilk aklıma gelen ''Kirlenmek güzeldir '' sloganıyla OMO reklamı oluyor. Çocuklarım her bahçeden kirli geldiğinde,  ''sağlıklılar,enerji dolular, üretiyorlar, eğleniyorlar, öğreniyorlar'' diye şükretiyorum. Kirli olmak ve temizlenmek ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.

Benim çok sık uyguladığım bir yöntemim vardır. Birbirinden çok farklı  konuları birbiri ile karıştırıp, farklı sentezler yapmayı çok severim.

Şimdi de kendime bunu soruyorum; Markalar Duygusal Pazarlama stratejileri ile müşterilerini etki altına alıp onlarla duygusal bir ilişki kuruyorlarsa biz bu yöntemi niçin derslerimizde kullanmıyoruz?

Örneğin; Bir Fen bilgisi dersindeki ; ''Anotomi '' konulu dersin

Hikayesini beraber yazsak,
Hikayenin içerisinde  de rol alsak,
Ortaya çıkardığımız projeyi  bir de dijitalleştirsek,
Sonrasında ise  etrafımızla paylaşıp yorum alsak,
Sizce öğrenme daha kalıcı olmazmıydı ?  :)

 

Yorumalarınızı ve hikayelerinizi bekliyorum..

Sağlıkla ve Bilgiyle kalın,

Yorum Ekle