DONDUK KALDIK


Öyle bir pozisyon kırk yılda bir gelirdi nefeslerimizi tuttuğumuz anda Batuhan en kötü tercihi yapınca donduk kaldık.Maça Mustafa Er değişik bir sistem ve oyuncu yapısıyla çıktı. İlk yarının başında maç rölantide giderken önce Batuhan ardından B.Kapacak’la bulduğumuz pozisyonları cömertçe harcayıp öne geçme şansımızı elimizin tersiyle ittik.
İlerleyen zamanda Tuzlaspor kolay pas yaparak sahamıza yerleşti ve üst üste pozisyonlara girdi. Her zaman olduğu gibi Ataberk müthiş performansla gol izni vermedi.                                 
Oyunun ikinci diliminde Tuzlaspor oyunda üstünlüğü ele aldı maçın tamamını sahamızda oynamaya başladı. Ne yazık ki son dakikaya kadar kaleye gitmeye gücümüz yetmedi. Rakipte yakaladıklarını atamadı, gününde olan Ataberk’i bir türlü geçmeyi başaramadı.
Genele baktığımızda Mustafa Er kadro ve oyun planında yanlış tercihlerle başladı. İki stoper Furkan ve Taha’yı alışık olmadıkları yerde oynattı. Her zaman olduğu gibi hatasını anlayınca yer ve oyuncu değişikliğine gitti fakat 42. dakikada yapılan oyuncu değişikliğinde ne yapmak istediğini bir türlü anlayamadık. Halbuki Taha devre arasına kadar 3 dakika daha sahada kalabilirdi.                              
Bu sonuçla play off grubundan biraz daha uzaklaştık. Futbol adına bir şey veremedik. Her geçen gün oyunumuz kötüye gidiyor. 
Oyunu yönlendirecek ileride top tutacak oyuncu sıkıntımız var takım olarak iyi mücadele etsek de rakibe normalden fazla pozisyon veriyoruz.  Galibiyet hasretimiz 3 haftaya çıktı. Bu süre uzarsa bu oyuncu grubu bu stresi kaldırmayabilir acilen bir galibiyet almanın yolunu bulmalıyız aksi taktirde lige çok erken havlu atarız.

Yorum Ekle