DİPTEYİM DEPRESYONDAYIM


Altınordu yenilgisinin ardından Bursaspor’un klasmanın son basamağına demir atmasıyla camianın üzerine çöken karabasan bulutları iyice yoğunlaştı. Yüzler asık, yürekler buruk, diller suskun…Sezon başından bu yana Timsah’ın istikrarlı bir kayıp programını izledik. Hadi ilk üç hafta ‘kaza’ deyip geçiştirdik ama milli maç arasında art arda yapılan transferler Yeşil Beyaz sevdalıları için bir umut ışığı oldu. Ancak Ege’deki alabora sonrası anlaşıldı ki teknik adam değişikliğine ve de onca takviyeye rağmen ‘arıza’ devam ediyor!

Şu futbol gerçeğini unutmayalım...

Yönetim olarak çok iyi oyuncular transfer edebilirsiniz. Ancak o oyuncuları birlikte anında sahaya sürebileceğiniz bir oyun anlayışını da transfer etmek teknik kadronun işidir.

Bu nedenle 3-4 antrenmanla maça çıkan yenilerin eksiklerini, hatalarını, düşük performanslarını görmezden gelebiliriz... Ama gireni çıkanı, kenarda oturanıyla oyuncu tercihlerindeki sıkıntıyı, sergilenen futboldaki hantal sistemin futbolculara ağır geldiğini göz ardı edemeyiz. .                                   

Ancak Fatih Tekke hocamızın maç sonrası yaptığı ‘oyunu da oyuncularımı da beğendim’ açıklaması kendi bakış açısından mantık bazında doğru olabilir. Nitekim Altınordu maçındaki bütün istatistiki verilerde Bursaspor’un rakibine oranla açık ara önde olduğu açık ve nettir.                               

Ne var ki; futbolda istatistiğin hükmü, sergilenen futbolun düzgünlüğü bir yere kadardır. Tek büyük gerçek, maç bittiğinde takımların yanlarına yazan gol sayılarıdır, yani tabeladaki rakamlardır...

Bursaspor’un teknik patronu her ne kadar mevcut duruma  ‘pembe bir tablo’ mesajı vererek yarınlara umutla bakmamızı istese de, yazarı/ çizeri/ söyleri olarak 19 takımlı ligin dibine tek puanla oturan Bursaspor’u gördüğümüz için bizlerde sözün bittiği yerdeyiz.

Güleriz ağlanacak halimize misali gelin biraz kara mizah yapalım.

Yolda, pazarda, çarşıda, dolmuşta orada buradan dostlar, tanıyanlar soruyor:

‘Bursaspor’un durumu için ne diyorsun?’

Hani geçmişte merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e de sormuşlar ya… ‘Türkiye’nin durumunu nasıl görüyorsunuz’ diye. Bilge devlet adamı cevap vermiş:

‘Tek kelime ile söylemek gerekirse iyi derim…’

‘İki kelime ile söylemek gerekirse iyi değil derim!’

Sahada konuşması gerekenler susuyorsa…

Sevgili hocamız umut pompalıyorsa...

Özlüce’deki kulüp binasında oturanlardan çıt çıkmıyorsa…

Demek ki bir bildikleri var.

Bu durumda bizler ne diyebiliriz ki?                                                                     

  

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Kadir 14 Eylül 2021 18:31 Defanstan sağ bek ortadaki adama atıyo ortadaki soldakine atıyo soldaki yine ortaya ortadaki sagdakine sağdaki kaleciye ondan sonra kaptır hop gol ya Bursaspor böylemi top oynayacak Mustafa ere çok salladılar ama Bursaspor onu çok arayacak.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sonuna kadar bursasporlu 14 Eylül 2021 17:31 Rakipler deli sopası gibi tutturmuşlar maç başında 4 5 kişiyle pres yapmaya sen ağzın açık seyrediyorum futbolun taktikleri saymakla bitmez sende onlara öyle bir taktik yapacaksınki üzerine geldiğine pişman olacak bizler sinir olacağımıza onlar olsun birazda keyif yapalım seriye baglarsak bizi kimse tutamaz

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Murat Rüzgar 14 Eylül 2021 15:11 Sizlerde biliyorsunuz ki tahta vb nedenlerle geç kalan transferlerin uyumu için zaman lazım 4maca 3 değişik hoca ile çıkan Bursaspor mucizemi yaratacaktı Bursaspor süper ligde şampiyon olduğumuz sezon bile 5 mağlubiyet 6 bereberlik vardı 34 haftada 1 ci ligde bu krediye 6-7 mağlubiyet ve / veya 6-7 beraberlik ekleyebiliriz kaldı ki iki hafta fazla puan şansı var bu saydıklarım şampiyon olmak için ilk iki yanı olay of bize az daha kredi verir benimde herkes gibi gönlümden geçen direkt çıkmak bunun olacağına inanıyorum yönetim tecrübesiz üstüne çok zor olan tahta açmak açınca acele etmek zorunda olmak hatalar yaptırdı bunun bedelini de Adanur cebinden ödedi hcoa konusunda aceleyle alındı muhtemelen ilk yarıyı gormez hatta son şansı Samsunspor maçı Bursaspor geçen sezon sonu bulunduğu tablodan transfer beğenmeyen bir konuma çıktı.Kaleci hariç yerli transferlerin bir işe yaramayacagi belli oldu yabancı transferlerden Ofasu da dk 70 den sonra girecek bir oyuncu diğerleri kaliteleri belli bu maç net hissetti herkes Salazar göremedik hoca kararı ile taraftar sayfaları daha düzgün taktik ve kadro seçiyor aklın yolu bir Samsun maçı bir tık daha iyi olacaktır mağlubiyet değil de en kotu bereberlik olur sanırım herkesi umutsuzluğa iten hocanın saçma sapan açıklama ve oyuncu secimiydi onun da son şansı muhtemelen şimdi asıl mesele başta siz medyanın ve taraftarların üzerine düşen görev bu zorlu süreçte ayağa kalkmak için destek vermek bu sezon uzun sonu şampiyonluk ve superlig olsun istiyorsak destek vereceğiz Yönetime futbolcuya dün bugün yarın aslında hergun BURSASPOR