DİKKAT ELDEN GİDİYOR!


Bursaspor Benzinliği icra yoluyla Bursaspor’un elinden alınmak üzere Bursasporlular olarak takımın düzelmesi ve transfer gündemine odaklandık.  

Ancak arka tarafta yaşanan olumsuzlukları görmezden gelemeyiz, gelmemeliyiz. 

Dün akşam aldığım telefondaki ses Ziraat Bankası ve Denizbank konsorsiyumunun ödenmeyen kredi borcu nedeniyle Bursaspor’un yakın çevre yolundaki benzinliğini icra yoluyla satmak üzere olduğu uyarısını yapıyordu. 

Son yıllarda sportif anlamda tarihinin en kötü günlerini yaşayan Bursaspor, buna ilaveten dev bir borç yükünün altına girdiği gibi sahip olduğu, kiraya verdiği veya işlettiği gelir kaynaklarını da tek tek kaybediyor ve kaybetmek üzere.

Bunun son örneği de Yakın Çevre Yolu’ndaki benzinlik. 

Bursaspor’un 2016 yılında 10 yıllığına kiraya verdiği benzinlik ve 7 dükkân, Ziraat Bankası ve Denizbank tarafından icra yoluyla satılmak üzere. 

Hatırlanacağı gibi bu iki bankaya olan borcun 27 milyon lirasını eski Başkanlardan Ali Ay kendisi ödemişti.

Ancak sonrasında göreve gelen Mesut Mestan, Erkan Kamat ve Emin Adanur liderliğindeki mevcut yönetim bu konuda gereken ödemeleri yapmayıp, yeniden yapılandırma için de herhangi adım atmadılar. 

Gelinen noktada ise Bursaspor’a ait olan benzinlik ve 7 dükkân kulübün elinden icra ile alınmak üzere. 

Şu an takımın durumuna odaklanmış olabiliriz; ancak Bursaspor’un sahibi olduğu bir değeri daha kaybetmemeliyiz. 

Bu konuda Emin Adanur yönetimi hemen bugün girişimlere başlayıp bu satışı durdurmalı. 

Yeniden yapılandırmamamı yaparlar, şahsi kefaret mi verirler bilemiyorum. 

Ama bildiğim bir şey var. 

Mevcut sportif başarısızlığın üzerine bir de benzinliği elden kaçırmayı camiaya anlatamazlar. 

O yüzden ne yapıp edip o benzinliği kurtarmaları gerekiyor.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Ramazan bursaspor 21 Ocak 2022 18:50 Kazan maz san hazır çabuk biter bu karun kadar zengin olsan karunun zenginliği gibi başarı yok taraftar azaldı hadi bilet satıp taraftar desteğini çekti göreve geldikleri gundem bu yana hep sürtüşme belediye başkanını bir afra tafra reklâm yok cünkü başarı yok iş insanları kamu kurum kuruluşlar özel sektör kapılar kapattı bal yapmayan ariya kim yatırım yapar başarı olsa coşku heyecan olsa bak böyle olur mu adamlar ben diyor ben seytanin sözü ben yerine biz deseler yapıyorum yerine yapalım dede topluma kulaklarını tikiyacaklarina kulak verselerdi karda yağsa sis kalkar gunes dolardı elbet bir gun bu günes doğacak ama bu güneşi o zaman bambaşka olacak elhamdülillah ama bu yönetimle pek mumkun görünmüyor emin amca herşeyi egosuyla benilligiyle ilk geldiğinde parasına guven bağladı daha ilk macta hoca gönderdi olması buraya olmadı buraya kendini güçlük buyruk gördü güçlü olanda buyuk olanda anlatır emin adanur allah i unutup seytanin yolunu tuttun oda ne bliyormusun emin ben ben bencil emin adına bile layık olamadin

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Musti1964 20 Ocak 2022 11:40 Erkan kamat ile Mesut mestanın müdale etmeyerek bu duruma getirenler onlar Ali Aya teşekkür etmek lazım bu yönetim de bu yerin gitmemesi için uğraşmalı buraya Büyükşehir yeni bir planlama yaparak buraya güzel kira getirisi olan büro ve dükkanlar yapılmalı en az 15 -20 kat olacak şekilde Bursaspor gayrimenkul şirketi kurulmalı

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı bir okur 20 Ocak 2022 11:07 SPORTİF BAŞARISIZLIĞIN ÜSTÜNE BENZİNLİĞİ ELDEN KAÇIRMAYI CAMİAYA ANLATIRLAR ABİCİM, ÇOK GÜZEL ANLATIRLAR HEM DE. HERKES O KADAR GÜZEL ANLAR Kİ, AKILLARDA TEK SORU İŞARETİ KALMAZ, PIRIL PIRIL ANLATIRLAR. EN İYİ ONLAR ANLATIR HATTA.