Devletin Bursa'daki bu büyük projesinde, son durum ne?


Bursa’da Bursa Entegre Sağlık Kampüsü’nün yapımı tamamlandı ve halen hizmet kadroları oluşturuluyor, ancak...Uzun yılları bulan…

Bir sürünceme sonrasıyla bugünlere gelen ve Türkiye’nin yeni, modern sağlık tesisleşmesi örneklerinden olan proje, sadece sıradan bilgileriyle biliniyor.

Maalesef…

Bursa’daki böylesine çok önemli bir projenin son durumu, hizmete alınacağı sayılı günlerine yönelik bilgiler, kamuoyu tarafından tam bilinmiyor.

Türkiye’nin, devlet; merkezi tarafından gerçekleştirilmesi sağlanan kamusal hizmet projeleri için kamuoyunu en doğru, tam doğru bilgilendirme zafiyeti var.

Bursa’nın elinde…

Bursa Entegre Sağlık Kampüsü’nün hakkında, ihtisas alanlarına ayrılmış hastanelerin türleri ve yatak kapasiteleri dışında, fazla detay bulunmuyor.

Böyle süreçteyken…

Bursa Valisi, Bursa İl Sağlık Müdürü ve projenin işletmesini, bu yatımıyla üstlenen Rönesans Holding’den, kapsamlı yeni, nihai resmi bilgilendirme, buluşma da, henüz yok.

Bu bilgilendirme…

Kamuoyuna yapılmalı!

Kentlisinden hekimlerine kadar, tartışmalara neden olan ve yanıtları da merak edilen soru işaretleri var.

AK Parti’nin milletvekilleri
tarafından yürütülen girişimler ve yapılan görüşmelere dayalı bir bilgi dağarcığı oluşabiliyor.

Medyada da, makale kaleme alanların köşeleri üzerinden yazılan düşünceler ve tartışmalar bulunuyor.

Gazeteci olarak...

Daha önce bizzat görüşme şansına erdiğimiz Bursa İl Sağlık Müdürü’yle bazı hususları, dile getirmiştik.

Son durumla…

Yeni bir görüşme istediğimizi 10 gün önce bildirdik ve ‘tensip buyururlarsa’ yani olumlu bir şekilde geri dönerlerse konuşacağız.

Söz, bu projeden açılmışken…

Yüksek hacimli, yüksek kapasiteli hizmet tesislerini, kentlere yerleştiren merkezi yönetim, trafiğe etkisi ve halkın ulaşabilmesine yönelik çözümler için düşünceyi masada tutmuyor.

Nitekim…

Bursa'nın bir ucundaki Bursa Entegre Sağlık Kampüsü'nün, şehirlerarası yolun üzerinde bulunması, bir büyük kentin ulaşılabilirliğini sağlamıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Çevre Otoyolu’ndaki Bursa Entegre Sağlık Kampüsü için metroyu ve Yalova Yolu’ndaki yeni Adalet Sarayı için kavşağı, merkezi yönetimden istiyor.

Çok, ama çok haklı!

Kurumsal bütçe olanakları kapsamında, Nilüfer; Özclüce'den kuzeye, proje ait alanı kentle birleştirecek bir ana yol açmayı da, yatırım programına almıştı.

Yorum Ekle