Davutoğlu’nun Bursa’daki ‘Prens’i göreve başladı!


Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Bursa’yı kurumsal yapıya taşıyacak ‘Kurucu İl Başkanı’nı belirledi.Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Bursa’yı kurumsal yapıya taşıyacak ‘Kurucu İl Başkanı’nı belirledi.

Varılan kararla…

Bursa’da, AK Parti’nin öne çıkan ve önemli görevler üstlenen siyasetçilerinden Alpaslan Yıldız, Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı oldu.

AK Parti’nin dününde…

İl yönetim kurulunda, başkan yardımcılığını yürütürken, halkla ilişkiler ve sivil toplum örgütlerinden sorumluydu.

CHP ile ezeli rekabette…

Nilüfer’in, ilçe başkanları arasındaydı.

AK Parti’deki 16 yılının ardından…

Yeni sayfa açtı.

Telefonla bilgi verirken...

Önemsediği bazı düşünceleri iletti.

Yıldız, “Demokrasi demek, özellikle siyasi partilerin varlığı ve hizmet üretmesi demektir. Yeni siyasi partilerin kurulması da, demokrasinin bir unsurudur ve ihtiyaç, taleple gündeme gelir.” diyor.

Özellikle…

AK Parti’nin cephesinden…

Yıldız, “AK Parti’de, bir yerlere gelemeyenler veya arzuladıkları daha büyük hedeflere götürülmeyenler, yeni siyasi partilere gidiyorlar.” şeklindeki yaygın düşünceye de değiniyordu.

Haliyle…

Karşı çıkarak, “Kendimi örnek vereyim; İl başkan yardımcılığı ve ilçe başkanlığı yapmış siyasetçiyim.” örneklemesinde bulunuyor.

Özellikle…

Önceki siyasi partisi ve genel başkanının aleyhine konuşmadığını ve zor duruma düşürecek beyan ve davranışta olmadığını vurguluyor.

Sözlerinin devamıyla…

“Aksine olumsuz söz ve davranış içerisinde olanlarda, siyasi ve idare görevlerle yükselenleri gördüm. Böylelerini toplum da, görüyor ve biliyor.”Gelecek Partisi
için…

Yıldız, “Toplum tarafından ihtiyaç görülmesi nedeniyle toplumu kucaklayacak bir yeni siyasi parti olarak, kurulmuş bulunuyoruz.” ifadesini kullanıyor.

Toplumun gönlünde yeri olacak, sesine kulak verecek, ihtiyaçlarını karşılayacak bir siyaset yürütüleceğinden söz ediyor.

Yaygın olarak…

Yıldız, “AK Parti’yi bölme amaçlı proje olarak görülmemiz de, en başta demokrasi ve sistemi açısından yanlış düşünce ve ithamdır” yorumunda bulunuyor.

Son durumla…

Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alpaslan Yıldız, 15 gün içerisinde kurucu dönemin il yönetimiyle beraber, ilçe yönetimlerini oluşturmaya başlayacaklarını açıkladı.

Ardından...

Kongre takvimi, işleyecek.


Katılım ve görev almalara karşı…

Toplum içerisinde AK Parti’den kaynaklı endişe ve korku olabileceğini kabul ediyor, ancak…

Yıldız, “Siyaset, ülkeye, kente, topluma hizmet için dava, idealistlik meselesidir, bu doğrultuda düşünenlerle de, yönetimlerimiz tesis edilecektir.” görüşünde bulunuyor.

Yorum Ekle